Jak kupować biżuterię

Jak zamówić biżuterię

Każdy klient jest traktowany indywidualnie, a sporządzenie projektu i oferty nic nie kosztuje. Wystarczy do mnie zadzwonić lub napisać email. Przeważnie odpisuję od razu, a rysunek koncepcyjny przygotowuję w ciągu kilku dni.

 

Nad czym się warto zastanowić przy składaniu zamówienia?

 

Najważniejszą kwestią jest określenie budżetu. Dlaczego? Współpracuję z dostawcami na całym świecie i aby znaleźć odpowiednie kamienie oraz wykonać projekt muszę wiedzieć jakie są oczekiwania klienta. Na przykład w danym pierścionku mogę oprawić kamień za kilkaset złotych, ale też za kilkaset tysięcy. Wybór co do parametrów i kolorów klejnotów również jest ogromny i punktem wyjścia jest określenie kwoty, w której mam się poruszać. Przykładowo, aby wykonać złoty pierścionek z jednym, naturalnym kamieniem, minimalny budżet wynosi 2000 zł.

 

W przygotowaniu oferty pomocne są też wszystkie szczegóły dotyczące przyszłego właściciela. Jaką nosi biżuterię? Czy gustuje w stylistyce nowoczesnej, czy bardziej klasycznej? Jak się ubiera? Woli brylanty czy kamienie kolorowe, jak np. rubiny lub szafiry? Każda taka wskazówka pomoże mi przygotować wyjątkową propozycję.

 

Ile to kosztuje?

 

Wiele osób myśli, że ręcznie robiona, złota biżuteria musi kosztować majątek. Nic dziwnego, skoro w „sieciówkach” jubilerskich byle jaki pierścionek z brylantem kosztuje 5000 zł. Tak naprawdę niepowtarzalną biżuterię z naturalnym kamieniem, popartą indywidualnym projektem mogę wykonać nawet za połowę tej sumy.

Jak to możliwe? Zamiast płacić za lokal w galerii handlowej i inwestować w drogie lady i kilowaty oświetlenia, ja skupiam się na kliencie i jego potrzebach. Zamiast robić sztywną listę wyrobów i zostawiać klienta z dylematem w postaci katalogu z tysiącem podobnych produktów, ja przygotowuję spersonalizowaną ofertę. Jednym słowem jakość, a nie ilość.
Z drugiej strony jednak nie ma się co łudzić – pierścionek z różowego złota palladowego, z dużym brylantem nie może kosztować kilkaset złotych. Prawdą jest, że przeważnie klienci zamawiają u mnie wyroby w przedziale od 7-50 tys. zł. Nie są to jednak żadne sztywne granice – możemy je swobodnie przekraczać w jedną lub drugą stronę, a ja dokładam wszelkich starań, aby z wyznaczonej kwoty uzyskać maksymalny efekt.

 

Certyfikaty i próby złota

 

Oprawiam certyfikowane brylanty. Przy wadze powyżej 0.30 ct przeważnie dobieram kamienie z ocenami renomowanych instytutów takich instytutów jak GIA, IGI oraz HRD. Dokumenty dla kamieni kolorowych sporządzane są na życzenie. Próbę i kolor złota należy uzgodnić przy składaniu zamówienia. Najpopularniejsze jest oczywiście złoto próby 585, ale nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o mniej popularne stopy i ich kolory. Każdy wyrób cechowany jest w Okręgowym Urzędzie Probierczym, co poświadcza autentyczność użytego kruszcu.

 

Jak przebiega proces realizacji?

 

Po zatwierdzeniu wzoru przez klienta należy opłacić zadatek w uzgodnionej wysokości na poczet materiałów. Następnie zamawiam kamienie i kruszce, po czym przystępuję do dzieła. Gotowy wyrób trafia do studia, gdzie zostaje sfotografowany. Po otrzymaniu zdjęcia i zatwierdzeniu biżuterii przez klienta wpłaca on pozostałą część należności, a ja wysyłam przesyłkę kurierem na odpowiedzialność zamawiającego, zgodnie z jego wytycznymi. Oczywiście wyroby można odebrać osobiście po wcześniejszym ustaleniu szczegółów.

 

Zwroty i wymiana

 

Wpłata końcowa, której dokonuje klient po otrzymaniu zdjęcia gotowej biżuterii jest jednoznaczna z potwierdzeniem jego zgodności z umową (korespondencją email) i taki wyrób nie podlega zwrotowi. Wymiana na inną biżuterię jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu warunków.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?

 

Od czasu do czasu publikuję krótkie Artykuły, odpowiadające na szereg, nieraz kontrowersyjnych pytań, jakie można sobie zadać kupując biżuterię. Dział Artykuły pomaga sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się kilku ciekawostek, których nie usłyszy się w sklepach jubilerskich.

 

Copyright/Disclaimer

 

Wszystkie zdjęcia znajdujące się na stronie są własnością intelektualną autora. Przedstawione prace zostały wykonane ręcznie na indywidualne zamówienie. Zawarte na stronie teksty są wyrazem subiektywnych poglądów autora.