Pierścionek z żółtym szafirem i brylantem

Kolor mądrości

Od zawsze szafir jednoznacznie kojarzył się z kolorem niebieskim. Jednak minerał ten występuje w wielu innych barwach. Jedną z nich jest niezmiernie rzadka, żółta odmiana o nazwie Pukhraj, będąca symbolem mądrości i zamożności. W wielu kulturach kolor ten jest też synonimem odwagi w pokonywaniu granic i wyznaczaniu nowych kierunków. Dlatego zastosowanie żółtego szafiru z brylantami, w pierścionku zaręczynowym z białego złota, stanowi interesujące nawiązanie do jego symboliki.

 

Kamień do tego projektu ma masę 1.86 ct, głęboki, jednolicie wysycony kolor oraz wysoką czystość. Znalezienie go zajęło sporo czasu, ponieważ chodziło o szafir najwyższej klasy. Po długich i intensywnych poszukiwaniach znalazłem powyższy klejnot na Sri Lance. Został on sprowadzony do Polski, a następnie oprawiony w 18-karatowe złoto w dwóch odcieniach: białym i żółtym. Kompozycję uzupełniły małe brylanty oprawione na około głównego kamienia.

4 myśli do „Kolor mądrości”

  1. Fajnie, że udało się Panu zrealizować jeden z „nigdy niezrealizowanych projektów”, o których pisał Pan wcześniej.
    Piękny wyrób.

  2. Mam przyjemnosc codziennie patrzec na to cudo i z usmiechem zaczynac dzien, dziekuje =) zolty szafir, plaza i zachod slonca…piekne zestawienie=)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *