spinka do krawata ze złota z szafirem

Akcesoria do garnituru: Spinka

Co wyróżnia dobrze ubranego mężczyznę? Niejeden przyzna, że garnitur, a z nim dbałość o szczegóły. Dobrze dobrany krawat z poszetką,  butonierka, pasek, spinki do mankietów czy spinka do krawata świadczą o wysublimowanym smaku i szacunku do tradycji ulubionego stroju polityków, biznesmenów i prawników.

Zainteresowanie modą garniturową podsycają filmy i seriale taki jak “Mad Men”, “Broadwalk Empire” czy “Suits”, w których ubiór ten to codziennie używany do pracy.

Jednym z akcesoriów, które przechodzi prawdziwy renesans jest spinka do krawata. Jeszcze nie tak dawno była to tylko forma prezentu od partnerki, kupiona w sklepie z garniturami. Dzisiaj można zaobserwować świetnie uczesanych, świetnie ubranych mężczyzn, którzy zamawiają dla siebie spersonalizowane akcesoria w złocie i platynie, z naturalnymi kamieniami.

Dlaczego do krawata warto mieć spinkę?

Oprócz funkcji ozdobnej, zapobiega ona niebezpiecznym sytuacjom podczas lunchu lub przy silnym wietrze, gdy krawat może wymknąć się spod kontroli. Dodatkowa pętelka, którą zakłada się na guzik zapobiega też zgubieniu spinki, o której można czasem zapomnieć np. przy ściąganiu krawata.

Jak powinna wyglądać wysokiej klasy spinka? Za przykład może posłużyć ta złota 10 gramowa wsuwka ze zdjęcia, z szafirem 0.50 ct w najlepszym kolorze, royal blue. Całość została wykonana i wygrawerowana ręcznie w złocie próby 585.