pierscionek z rozowego zlota 750

Zaręczynowa Ikebana II

Historia ikebany (inaczej kadō — droga kwiatów) jako sztuki dekoracyjnej liczy sobie już jakieś pół tysiąca lat. W Japonii jest to dziedzina artystyczna ciesząca się wielkim uznaniem. Polega ona na wydobywaniu naturalnego piękna przez odpowiednie ułożenie kwiatów i innych roślin z uwzględnieniem wyobraźni twórcy. Co było potrzebne do zrealizowania drugiego projektu inspirowanego drogą kwiatów?

Jak zawsze kluczowa była staranna kompozycja. Aby do niej dojść szukałem odpowiedzi w świecie natury. Następnie w oparciu o te obserwacje sporządziłem serię rysunków. Po dokonaniu selekcji przedstawiłem najlepszy projekt klientowi. Z uwagi, na wyjątkowość projektu zależało mi na użyciu wyjątkowego kruszcu. Wspólnie z klientem rozważaliśmy platynę lub złoto próby 750. Jednak ostatecznie zapadła decyzja o wykonaniu pierścionka w różowym 18-karatowym złocie palladowym. Stop ten opracowałem rok temu specjalnie do innego kwiatowego projektu.

Kolejnym etapem było wyselekcjonowanie odpowiednich brylantów – z najlepszym szlifem i w tym samym odcieniu bieli. Gdy diamenty dotarły do pracowni pierścionek nabierał już kształtów. Po wykonaniu montażu wszystkich elementów kamienie zostały zakute zgodnie ze sztuką dawnego złotnictwa. Taki sposób wykonania pierścionka sprawił, że wyrób końcowy będzie mógł być przekazywany z pokolenia na pokolenie.