Historia

Złoto jest symbolem doskonałości, czymś wiecznym. Ale w połączeniu z najwyższej klasy kamieniami, złota biżuteria staje się czymś metafizycznym, nie do opisania słowami. W powiązaniu z inspiracjami ze świata natury, zestawionymi z matematyczną symetrią i dokładnością wykonania powstają projekty, z których jestem szczególnie dumny. 

Pan Andrzej zwrócił się do mnie o wykonanie roślinnego pierścionka z Tanzanitem. To dość odważny pomysł zważywszy na delikatność tego minerału. Miał być on oprawiony w różowym złocie i uzupełniony małymi brylantami. Zacząłem od poszukiwania odpowiedniego kamienia do głównej oprawy.

Pochodzący z tylko jednego miejsca na ziemi tanzanit jest stosunkowo niedawnym odkryciem. Nazwa tej fioletowo-niebieskiej odmiany zoisytu pochodzi od Tanzanii, kraju w którym po raz pierwszy wydobyto ten minerał w 1967 r. Ponieważ jego kryształy mienią się kolorami w zależności od kąta patrzenia, szlifierz może za pomocą doboru proporcji mieć wpływ na kolor klejnotu. Niebagatelną rolę ma też sposób oprawy. Po długich poszukiwaniach znalazłem odpowiedni kamień, mający masę 3 ct u jednego z moich brokerów w Hong Kongu. Aby chronić klejnot przed zarysowaniami zaprojektowałem specjalną oprawę, składającą się z wielu łapek. To rozwiązanie utrudnia dostęp do kamienia, a jednocześnie nie pozbawia go dopływu światła, w którym można podziwiać wielobarwność klejnotu. 

Oprawa została wpleciona w kwiatową formę, w której na każdym płatku został oprawiony brylant. Kompozycję dopełnia roślinna obrączka składająca się ze splecionych liści, w których również oprawione są brylanty. Łączna masa małych diamentów w projekcie wynosiła ok 0.50 ct. Całość została wykonana w różowym złocie próby 585.

Galeria zdjęć

 
 
 

Co wpłyneło na cenę?

Kamienie

Wykonanie

Projekt

Kruszec

Podziel się:

Opinia Klienta

Trafiłem do Pana Piotra szukając pierścionka zaręczynowego dla mojej ukochanej. Pragnąłem czegoś wyjątkowego dla wyjątkowej kobiety i w całym gąszczu projektów natrafiłem na jeden wzór w portfolio Zieliński-Art i od razu wiedziałem że to jest to. Nigdy wcześniej nie kupowałem biżuterii robionej na zamówienie, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu oraz jakości rzemiosła Pana Piotra i bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na ten zakup. Ponadto kontakt, wymiana informacji, wycena, wszystko rzetelnie przedstawione plus duża elastyczność w realizacji zlecenia. Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Piotra, jeżeli ktoś pragnie sprawić ogromną przyjemność swojej drugiej połowie, dając jej prawdziwe dzieło sztuki.
- Andrzej

Spodobał ci się ten projekt?

Spodobał ci się ten projekt?

Lub myślisz o czymś podobnym? Skontaktuj się ze mną. Każdy projekt mogę dowolnie skonfigurować, dopasowując parametry i rodzaj materiałów (np. kruszec i kamienie) do Twojego budżetu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Historie klientów

Spektakularne tranformacje, olśniewiające prezenty, i najbardziej wyjątkowe zaręczyny.
Poznaj historie biżuterii, którą stworzyłem dla swoich klientów

ZOBACZ WSZYSTKIE