Historia

Art deco to kierunek w sztuce, którego cechą charakterystyczną była dyscyplina przestrzenna, dążenie do doskonałości poprzez eksponowanie funkcji użytkowej, bez pozbawiania jednocześnie doznań estetycznych. Klasycyzujące zgeometryzowanie form było drogą do syntetycznego ujęcia i jasności przekazu. Kierunek ten szczególnie uwidaczniał się w architekturze i sztuce użytkowej pierwszej połowy XX w. 

Dla mnie osobiście połączenie aspektu użytkowego z estetycznym od zawsze stanowiło wyzwanie, stymulujące moją pracę projektową. Uważam, że biżuteria musi być nie tylko piękna ale i wygodna do noszenia. Przykładem tego podejścia jest pierścionek, który zaprojektowałem dla Pani Urszuli, na co dzień mieszkającej w Chicago. Ponieważ kocha ona jazdę konną, proporcje wyrobu dobrałem w taki sposób, aby pierścionek był wygodny do noszenia – pozbawiony wystających lub ostrych elementów. Główny diament o szlifie szmaragdowym nadaje rytm całej kompozycji. Proporcje schodkowej rozety, wraz z ażurową galerią, widoczną w dolnej części oprawy, zaczerpnąłem z architektury art deco. Natomiast sposób oprawienia małych diamentów przywodzi na myśl techniki grawerskie dawnych francuskich mistrzów.

Galeria zdjęć

 
 
 
 

Co wpłyneło na cenę?

Kamienie

Wykonanie

Projekt

Kruszec

Podziel się:

Opinia Klienta

Pierścionek zaprojektowany i wykonany przez pana Zielińskiego to bez wątpienia najpiękniejsza rzecz jaka mam. Pan Zieliński wysłuchał uważnie o co mi chodzi, potem narysował, a następnie wykonał zapierający dech w piersiach majstersztyk. Rysunek od razu niezmiernie mi się spodobał i nie wymagał żadnych poprawek, jednak gotowy produkt zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie. Niezwykły kunszt!
- Urszula, prawnik

Spodobał ci się ten projekt?

Spodobał ci się ten projekt?

Lub myślisz o czymś podobnym? Skontaktuj się ze mną. Każdy projekt mogę dowolnie skonfigurować, dopasowując parametry i rodzaj materiałów (np. kruszec i kamienie) do Twojego budżetu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Historie klientów

Spektakularne tranformacje, olśniewiające prezenty, i najbardziej wyjątkowe zaręczyny.
Poznaj historie biżuterii, którą stworzyłem dla swoich klientów

ZOBACZ WSZYSTKIE