Historia

Amanda jest utalentowaną wokalistką z Londynu, współpracującą z takimi zespołami jak Morcheeba i Yimino. Już od jakiegoś czasu wymienialiśmy się ciekawymi doświadczeniami ze świata artystycznego. Amanda obserwowała mnie na Instagramie, a ja zachwycony jej głosem wykorzystywałem śpiewane przez nią utwory w filmach przedstawiających moją pracę. Nasza relacja wkrótce przerodziła się we współpracę przy projekcie jubilerskim. Amanda zapragnęła zamówić u mnie pierścionek odpowiadający jej wysokiej kulturze muzycznej oraz nawiązujący do jej wokalnej osobowości. Wielkim zaskoczeniem okazał się dla mnie fakt, że Ross, gitarzysta z zespołu Morcheeba jest mężem Amandy! W dodatku jego zespół miał grać koncert w moim mieście za kilka tygodni! Jako fan Morcheeby nie mogłem przeoczyć okazji aby zobaczyć się z Rossem i wręczyć mu prezent dla żony. Ale czy zdążę wykonać pierścionek do koncertu?

Projekt zakładał złożoną formę roślinną, przeplatającą się z ozdobnymi meandrami i elementami konstrukcji. Całość miała być wykonana ręcznie z wykorzystaniem zróżnicowanych technik złotniczych. W dodatku kamień, który spełniał żądane kryteria pochodził z Tajlandii. Czy zdąży on dojść na czas?

Moje obawy rozwiały się tydzień przed koncertem, gdy do mojej pracowni zapukał kurier z przesyłką. Teraz pozostawało wykonać sam pierścionek. Rozpocząłem od wymagającej oprawy, która nie tylko stanowiła skomplikowaną formę, ale też miała za zadanie utrzymać bardzo trudny do zakucia turmalin o nietypowym szlifie. Następnie ukształtowałem obrączkę, a do niej przylutowałem dwie trójwymiarowe wstęgi, na których został głęboko wygrawerowany ręcznie roślinny motyw. Oprawianie kamienia odbywało się pod mikroskopem, z uwagi na delikatność turmalinu i grubość trzymających go łapek. Pierścionek udało mi się ukończyć w sobotę w dniu koncertu! Sesja zdjęciowa w studiu trwała zaledwie godzinę, ponieważ byłem już umówiony z Rossem w hotelu na przekazanie pierścionka. Wszystko zaledwie 2 godziny przed koncertem! 

Cóż to była za satysfakcja gdy wręczyłem Rossowi pierścionek dla jego żony Amandy! Teraz tylko pozostawało skorzystać z wyjątkowego koncertu. Następnego dnia Ross wrócił do Londynu i wręczył pierścionek żonie. 

Galeria zdjęć

 
 
 

Co wpłyneło na cenę?

Kamienie

Wykonanie

Projekt

Kruszec

Podziel się:

Opinia Klienta

Szukałam zielonego pierścionka od dłuższego czasu, ale nie miałam jasnych oczekiwań. Wiedziałam tylko, że ma być duży i zielony. Kiedyś natrafiłam w sieci na zdjęcie pięknego pierścionka od Piotra. Od tamtej pory obserwuję go w social mediach i podziwiam jego prace. Byłam naprawdę szczęśliwa, gdy Piotr zgodził się stworzyć dla mnie pierścionek!Kilka dni później otrzymałam przepiękny szkic, który od razu mi się spodobał. Ale gotowy pierścionek i tak mnie zaskoczył. Na początku wydawało mi się, że jest dla mnie zbyt okazały, ale teraz jestem w nim kompletnie zakochana! Jest olśniewający i sprawia, że czuję się jak królowa. Jestem bardzo wdzięczna Piotrowi i mojemu kochanemu mężowi. Dodam, że współpraca z Piotrem to sama przyjemność - był gentlemanem od początku do końca.
- Amanda Zamolo, wokalistka Morcheeba

Spodobał ci się ten projekt?

Spodobał ci się ten projekt?

Lub myślisz o czymś podobnym? Skontaktuj się ze mną. Każdy projekt mogę dowolnie skonfigurować, dopasowując parametry i rodzaj materiałów (np. kruszec i kamienie) do Twojego budżetu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Historie klientów

Spektakularne tranformacje, olśniewiające prezenty, i najbardziej wyjątkowe zaręczyny.
Poznaj historie biżuterii, którą stworzyłem dla swoich klientów

ZOBACZ WSZYSTKIE