Historia

Serotoniona to organiczny związek chemiczny stanowiący 5-hydroksylową pochodną tryptaminy. Reguluje on prawidłowe funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, odpowiadającego za sen, nastrój i inne ważne funkcje życiowe. Nic dziwnego, że serotonina jest też potocznie nazywana hormonem szczęścia.

Gdy napisał do mnie Pan Dawid zostałem postawiony przed dość trudnym zadaniem. Chodziło o przygotowanie projektu naszyjnika z różowego złota z niebieskim szafirem w kształcie serca. Miał być delikatny i zawierać geometryczny motyw przewodni – heksagon. Jak połączyć siedlisko uczuć, którym jest serce z geometrią? Zacząłem przyglądać się budowie związków chemicznych i wtedy trafiłem na budowę molekuły serotoniny.

Cząsteczka składa się z dwóch geometrycznych pierścieni: pentagonu i heksagonu. W miejscu grup funkcyjnych HO i NH2 umieściłem małe szafiry, a pod nimi ukryte ogniwa do przewleczenia łańcuszka. Z kolei zamiast azotu i wodoru wpisanych w pierścień oprawiłem szafirowe serce. Całość została wykonana ręcznie w różowym złocie 585.

Galeria zdjęć

 

Co wpłyneło na cenę?

Kamienie

Wykonanie

Projekt

Kruszec

Podziel się:

Opinia Klienta

Pan Piotr to profesjonalista i mistrz w swym fachu, a jego praca rodzi dzieła sztuki. Ciężko jest nie zachwycić się efektami, co ciekawe jednak, sam proces twórczy jest równie intrygujący. Biżuteria, wedle mojego wcześniejszego pojmowania, była jednowymiarowa, "serwowana na szybko" w salonie zlokalizowanym gdzieś w galerii handlowej, gdzie wskazaniem palca wybiera się produkt, jeden z wielu takich samych, seryjnych... płaci za niego i to... w zasadzie tyle. Współpraca z Panem Piotrem natomiast rozpoczęła się od wyszukiwania najciekawszego, najlepszego szafiru gdzieś w odległej Sri Lance, wszak wyspa Cejlon nazywana jest "stolicą szafirów". Musieliśmy działać szybko i szybko podejmować decyzje: choć był już środek nocy, to giełda kamieni nigdy nie śpi i te najlepsze rozchodzą się bardzo szybko (inna sprawa, że w Azji dzień się właśnie zaczynał). Pierwsze chwile znajomości i od razu taka "przygoda", jakkolwiek wirtualna by nie była, to odpowiednio podkreśliła kompletnie inny zestaw przeżyć i emocji zarezerwowany dla klientów Pana Piotra. Późniejsze etapy, takie jak projektowanie, wykonanie i przekazanie były równie ciekawe. Muszę przyznać, że nawet oczekiwanie na dzieło było fajne: ciekawość wręcz pożerała mnie od środka. Najlepsze jednak, to to, że kupując autorski wyrób u Pana Piotra, decydujecie się Państwo na bezcenne przeżycia, wieczną pamiątkę, doskonałą inwestycję, a przede wszystkim... radość. Niepisaną, wielką radość wymalowaną na obliczu obdarowanej osoby. Dziękuję za współpracę i świetną pamiątkę - idealnie podkreśliła ślubno-urodzinowy prezent dla mojej Żony, którą - w tym miejscu - serdecznie pozdawiam.
- Łukasz, Informatyk

Spodobał ci się ten projekt?

Spodobał ci się ten projekt?

Lub myślisz o czymś podobnym? Skontaktuj się ze mną. Każdy projekt mogę dowolnie skonfigurować, dopasowując parametry i rodzaj materiałów (np. kruszec i kamienie) do Twojego budżetu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Historie klientów

Spektakularne tranformacje, olśniewiające prezenty, i najbardziej wyjątkowe zaręczyny.
Poznaj historie biżuterii, którą stworzyłem dla swoich klientów

ZOBACZ WSZYSTKIE