Historia

Arabeska to rodzaj sztuki ornamentalnej wywodzącej się z kultury islamskiej. Stanowi element zdobniczy bazujący na stylizowanej wici roślinnej powiązanej z wachlarzowo rozpostartymi liśćmi palmy. Taki wzór w połączeniu z rytmem spirali tworzy misterny splot przypominający abstrakcyjną mozaikę. 

Pan Paweł, który jest moim stałym klientem postanowił sprawić prezent swojej żonie. Poprosił mnie o zaprojektowanie kolczyków z rubinami oraz motywem arabeski. 

Zafascynowany tymi ornamentami wykonałem projekt nawiązujący jednocześnie do świata fauny jak i flory. Górna część składa się z owalnej oprawy, z której swobodnie opada rdzeń kolczyka. Przypomina on roślinną, spiralną wić zakończoną rozwijającymi się młodymi listkami. Jednak z większej odległości pojawia się dwuznaczność. Zamiast liści palmowych kształt kolczyka przypomina ptasie skrzydło oraz pióra. Wić w dolnej części podtrzymuje drugi kamień w kształcie kropli. 

Kompozycję dopełniają rubiny w kolorze krwi gołębiej o masie łącznej 1.75 ct. Całość została wykonana w białym złocie próby 585. 

Galeria zdjęć

 
 
 

Co wpłyneło na cenę?

Kamienie

Wykonanie

Projekt

Kruszec

Podziel się:

Opinia Klienta

Z biżuterią od Pana Piotra to jest tak że odbierając jedno zamówienie od razu chciałoby się następne... jak z dobrą czekoladą :):) innymi słowy - SUPER !!!
- Paweł

Spodobał ci się ten projekt?

Spodobał ci się ten projekt?

Lub myślisz o czymś podobnym? Skontaktuj się ze mną. Każdy projekt mogę dowolnie skonfigurować, dopasowując parametry i rodzaj materiałów (np. kruszec i kamienie) do Twojego budżetu.

SKONTAKTUJ SIĘ

Historie klientów

Spektakularne tranformacje, olśniewiające prezenty, i najbardziej wyjątkowe zaręczyny.
Poznaj historie biżuterii, którą stworzyłem dla swoich klientów

ZOBACZ WSZYSTKIE