szafirowe-oko-z-diamentami-w-bialym-zlocie-750

Lampa ciała

Doznawane emocje człowiek doskonale odzwierciedla za pomocą gry oczu. W ten sposób może np. wyrazić uczucia takie jak miłość, czy przyjemność. ‛Mruganie oczami’ ma nieraz związek z zauroczeniem lub pożądaniem. Oko to jedna z najpiękniejszych części ciała. Co o tym świadczy?

Niemal we wszystkich kulturach nadawano mu mistyczną lub nawet magiczną symbolikę podkreślającą moc wzroku. W Biblii oko przyrównano do “lampy ciała”. Stwierdzenie to podkreśla, że wzrok oddziałuje na myśli, uczucia i czyny. Dobre myśli rozświetlają życie człowieka, a złe pogrążają je w mroku.

Przeniesienie potężnej siły wzroku do świata biżuterii było sporym wyzwaniem. Zacząłem od wybrania głównego kamienia stanowiącego tęczówkę. Szafir, jako tradycyjny symbol szczerości i prawdy wydał mi się najlepszym wyborem. Jego nietypowa odmiana w kolorze różowym podarowana młodej kobiecie wyraża zachwyt, podziw dla młodzieńczego, rozkwitającego piękna i poezji miłości. Diamenty oprawione wokół głównego kamienia podkreślają niezmienność uczuć i wierność.

Cała kompozycja została wykonana w białym złocie 18k, podkreślającym szlachetność klejnotu. Jak w takim razie została oddana dwoistość oka, które może nie tylko rozświetlić życie człowieka ale też pogrążyć je w mroku? Tego każdy czytelnik musi się doszukać sam w powyższej fotografii.