kobieca biżuteria

Naszyjniki na zamówienie

Naszyjnik stanowi zwieńczenie każdego outfitu. Posiadanie biżuterii, która ma taki wpływ nie jest kwestią zachcianki. To konieczny element reprezentacyjny dodający właścicielce odwagi, pewności siebie i budujący poczucie bezpieczeństwa nawet w najbardziej stresującej sytuacji.

Z czym wiąże się zlecenie?

W przeciwieństwie do pierścionka, w którym przeważnie jest jeden kamień główny i mniejsze akcentowe, naszyjnik zazwyczaj wymaga kompletu kamieni. Powinny być one o jednakowym tonie i wysyceniu, aby stanowiły komplet. Czasem do naszyjnika trzeba kilku kompletów kamieni o różnych barwach, kształtach lub wymiarach, aby ułożyć z nich wyjątkową kompozycję. Wszystko to wymaga ogromnego wyczucia od projektanta. Umiejętność przewidywania jak zestawić ze sobą wszystkie elementy, oraz jak całość będzie się zachowywać na szyi to nie lada wyzwanie. Jak uzyskać kompromis między praktycznością, a estetyką?

Przede wszystkim wygodny

Przez wiele lat praktyki zauważyłem, że kluczem jest przede wszystkim uzyskanie uczucia swobody u osoby dla której wykonuję projekt. Wyrób ma być elastyczny i organiczny, ale jednocześnie nie powinien się skręcać ani plątać. Jak długi naszyjnik powinien być? Przeważnie 42-47 cm daje optymalny efekt. Dłuższy sprawdza się tylko w wyjątkowych okolicznościach. Z kolei krótszy bardziej przylega do szyi. Wtedy jest to naszyjnik typu choker.

Jak dobrać kamienie do naszyjnika?

Wiele zależy od przyszłej właścicielki. Czy lubi ekstrawagancję, czy raczej nie rzucającą się w  oczy klasykę? Czy naszyjnik ma być do noszenia na co dzień, czy chodzi o wyjątkową okazję? Czy mają to być kamienie fasetowe, a może bardziej chodzi o naszyjnik z pereł lub bursztynu? Możliwości jest nieskończenie wiele. Kluczowa jest zatem konsultacja z klientem i dokładne poznanie jego potrzeb. Po zaakceptowaniu rysunku i ostatecznego wyglądu naszyjnika przychodzi kolej na poszukiwanie kamieni. Przez lata wypracowałem zaufane kontakty w branży w największych ośrodkach handlu kamieniami szlachetnymi takimi jak Bangkok, Hong Kong i Surat. Pozwala to na znalezienie kamieni, które  są poza zasięgiem większości, a parametrami i prezencją przewyższają oczekiwania klienta.

Współpraca ze szlifierzem

Kamienie na zamówienie do wykonania kolii

A co jeśli poszukiwane kamienie nie są dostępne? W takich sytuacjach szlifierz, z którym współpracuję osobiście pozyska i wyselekcjonuje surowiec, który następnie zostanie oszlifowany na żądany kształt i rozmiar. Takie rozwiązanie ma pewną wyjątkową zaletę. Dzięki szlifowaniu kamieni przez jednego artystę mamy pewność, że każdy kamień w naszyjniku jest znakomicie oszlifowany i poza wymiarem lub kształtem ma też doskonałe proporcje, dopasowane do całego kompletu.

Złożona forma

Kwiat ostróżki Naszyjnik – żółte złoto 585 (14k), tanzanit, brylanty

Prawdziwy naszyjnik to złożona forma zdobnicza składająca się misternie splecionych ogniw. W zależności od projektu mogą one zbiegać się do głównego kamienia po środku. Bardziej złożone koncepcje przechodzą ze sznura ogniw do rozbudowanych girlandów opadających swobodnie na dekolt, tworzących mozaikę z dziesiątek lub setek kamieni.

Symbol o którym się pamięta

wisior płatek śniegu z topazem 50 ct w białym złocie 750

Wielu osobom słowo naszyjnik kojarzy się z wisiorkiem na łańcuszku. Jednak wyraz ten kryje w sobie głębsze znaczenie. W średniowieczu naszyjnik był górną częścią zbroi, a zatem nie chodziło o małą, błahą rzecz. Miała ona niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo. Wprawdzie wieki średnie mamy już za sobą, to jednak bitwa trwa. Nie na miecze, ale na sugestie, spojrzenia i wpływy. Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Jak sprawić, że kobieta będzie się czuła pewnie w każdej sytuacji? Kamyczek wielkości główki od szpilki wiszący na lince z zapięciem, czyli rozwiązanie, do którego przekonuje większość producentów biżuterii, tu nie pomoże. Potrzebny jest akcent mocny jak symbol, o którym się pamięta cały czas, jak o dobrze dobranych perfumach.

Skontaktuj się ze mną

Adres:

Wrocławski Park Biznesu
ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław

Napisz do mnie i zrealizujmy wspólnie wyjątkowy projekt.
    Na podstawie budżetu dopasowuję możliwy zakres projektu i materiały, które możemy wykorzystać.