Barokowe obrączki wykonane ręcznie z łączonego złota

Spełnienie marzeń

Poszukiwanie odpowiednich obrączek zawsze pochłania wiele czasu i wysiłku – zarówno ze strony klienta jak i projektanta. Chodzi przecież o biżuterię na całe życie. Ta świadomość rodzi nieraz wiele dylematów i sprawia, że ciężko podjąć konkretną decyzję. Warto jednak zdobyć się na poświęcenia i pokonać obawy. Odpowiednio dobrana biżuteria jest jak spełnienie marzeń. Sprawia, że osoba która ją nosi czuje się piękna i elegancka.

Czytaj dalej »
pierscionek-z-naturalnym-kamieniem-szlachetnym

Naturalne klejnoty

Po czym rozpoznać wysokiej klasy kamień szlachetny? Czynnikiem, który jako pierwszy rzuca się w oczy to kolor. Najcenniejsze okazy mają głęboką, nasyconą i równomierną barwę, w odpowiednim, najbardziej pożądanym odcieniu. Kolor powinien być uwypuklony przez doskonały szlif, dzięki któremu kamień równomiernie odbija światło. Na wartość oczywiście ma też wpływ rozmiar, czystość oraz to czy jest w pełni naturalny, wolny od jakichkolwiek ingerencji. Klejnoty tego typu stanowią zaledwie kilka procent całego rynku kamieni szlachetnych i warte są każdej ceny.

Czytaj dalej »
kolia-z-topazem-18k

Odrobina egzotyki

Nietypowe minerały pochodzą nieraz z najdalszych zakątków na Ziemi. Poszukiwania odpowiednich klejnotów często trwają całymi tygodniami i wymagają dużej determinacji oraz cierpliwości. Jednak niepowtarzalny efekt i barwa egzotycznych kamieniach szlachetnych w pełni rekompensują włożony wysiłek.

Czytaj dalej »
pierścionek ze złota palladowego z szafirem i brylantami

Coś wiecznego

Złoto jest symbolem doskonałości, czymś wiecznym. Ale w połączeniu z najwyższej klasy kamieniami, złota biżuteria staje się czymś metafizycznym, nie do opisania słowami.

Czytaj dalej »
biżuteria na zamówienie z cetryfikatem

Gwarancje państwowe

W dobie obecnej, przy zakupie biżuterii ze złota z brylantami, wymagamy dodatkowych gwarancji. Każdy mój wyrób jest oznaczony cechą państwową, poświadczającą autentyczność materiału, z którego został wykonany, nadaną przez Okręgowy Urząd Probierczy. Kamienie, które oprawiam, takie jak brylanty posiadają własne certyfikaty, opisujące dokładnie parametry klejnotów. Ponadto biżuteria mojego autorstwa sygnowana jest znakiem imiennym stanowiącym zwieńczenie każdego dzieła.

Czytaj dalej »
pierścionek z turmalinem i szafirami w żółtym złocie 14k

Ze sztuką na codzień

Dzieła, należące do tak zwanych “sztuk czystych”, takie jak malarstwo czy rzeźba zazwyczaj otrzymują jedno, konkretnie dla nich przeznaczone miejsce takie jak ściana, albo postument w ulubionym pomieszczeniu. Przeważnie pozostają tam przez całe lata. Dla mnie, tworzenie biżuterii jest jak powoływanie do życia miniaturowego dzieła sztuki, które można potem zabrać wszędzie ze sobą i cieszyć się nim w każdej sytuacji, w każdym miejscu.

Czytaj dalej »
pierścionek z rubinem w zlocie 750

Niezrealizowane projekty

Niektóre rzeczy rysuję pod klienta, inne – po prostu przychodzą do głowy. Nie wszystkie udaje się zrealizować, nie wszystkie ujrzały światło dzienne. Przykładem jest ten pierścionek z naturalnym, 2-karatowym rubinem i brylantami, wykonany w żółtym i białym złocie 18k.

Czytaj dalej »

Atrybut kobiecości

Złoto jest najlepszym atrybutem kobiecości i pomaga tworzyć olśniewające kreacje. Wprawdzie jest elementem całości, nieraz bardzo delikatnym, to w przeciwieństwie do ubrań i innych dodatków to coś, co zostaje na dłużej.

Czytaj dalej »
jak oceniać brylanty

Analogowa perfekcja

Wreszcie znalazłem oryginalny Leveridge! Jest to jeden z najwygodniejszych instrumentów służących do określania wymiarów kamieni szlachetnych (również takich oprawionych już w wyrobie). Kocham klimatyczne narzędzia z duszą, bez prymitywnej elektroniki na bateryjki. Jaka jest różnica? Taka, jak między chronometrem, a zegarkiem kwarcowym.

Czytaj dalej »
ręcznie robiony pierścionek zaręczynowy z brylantem z białego złota

W poszukiwaniu linii doskonałej

Projektując biżuterię na papierze zawsze zostawiam sobie pewną miarę swobody na poszukiwania w materiale docelowym. Złoto daje nieograniczone możliwości tworzenia. Nieraz zdarza się, że niewielka zmiana proporcji pozwala na stworzenie czegoś wyjątkowo delikatnego i pięknego.

Czytaj dalej »
pierścionek z białego złota z szafirem i brylantami

Szczególny moment

Wysmakowana biżuteria jest jak ulubione perfumy w romantyczny wieczór. Nie jest konieczna, a jednak wspaniale uzupełnia i dodaje blasku wyjątkowej chwili.

Czytaj dalej »
Grawerowane obrączki z żółtego złota

Ręcznie grawerowane obrączki

Zazwyczaj grawer na obrączkach kojarzy się z imionami i datami maszynowo nanoszonymi wewnątrz złotych krążków. W tym wypadku, na życzenie klienta, sporządziłem projekt roślinnego wzoru, który następnie ręcznie wygrawerowałem na półokrągłej powierzchni obrączek ślubnych.

Czytaj dalej »