Obrączki ślubne na zamówienie

obrączki ślubne na zamówienie

Obrączka ślubna od zarania dziejów była symbolem wierności. Już na starożytnych papirusach egipskich datowanych na 2000 lat p. n. e. widnieją ryciny przedstawiające wymianę obrączek podczas zaślubin. W tamtej kulturze okrąg był symbolem wieczności, a pierścień symbolizował wieczną miłość małżonków. 

W zależności od kultury danego regionu obrączkę ślubną przeważnie nosi się na serdecznym palcu prawej lub lewej ręki. 

Jak powinna wyglądać obrączka ślubna?

Barokowe obrączki wykonane ręcznie z łączonego złota

Najprostsze wzory do dzisiaj przypominają te ze starożytnego Egiptu. Złoty krążek może mieć przekrój półokrągły lub prostokątny. Im prostszy wzór tym łatwiej obrączkę skorygować w przyszłości, w razie zmiany rozmiaru. W dobie obecnej projektanci prześcigają się w ozdobnych wzorach przeważnie sprowadzonych niestety do poziomu produkcji. Obrączki takie są cięte z rury następnie rodowane, piaskowane lub diamentowane. Proces produkcji odbywa się w mgnieniu oka a efekt wygląda głównie dobrze na zdjęciu. Czasem takie płytko wykonane ozdobniki się wycierają a obrączka traci urok.

Spersonalizowana oferta

Ponieważ obrączka jest pamiątką na całe życie, warto być wybrednym i zamiast kupować w biżuteryjnym Tesco, rozejrzeć się za spersonalizowaną ofertą. Oczywiście wymaga to więcej wysiłku zarówno od klienta jak i projektanta jednak efekt końcowy będzie zawsze przypominał o tym że warto było włożyć ten dodatkowy wysiłek. Obrączki mogą podkreślać nie tylko świętość małżeństwa ale także cechy charakteru, wspólne pasje lub upodobania. 

Jak powinny wyglądać personalizowane obrączki?

Warto zacząć od proporcji. Na przykład podczas wieloletniej praktyki zwróciłem uwagę, że obrączki wyglądają lepiej gdy damska jest delikatna, a męska nieco bardziej rozbudowana. Taki zabieg podkreśla różne role jaki małżonkowie mają do odegrania w małżeństwie. Kolejną kwestią jest sam fason. Szczególnie podobają mi się obrączki głęboko grawerowane ręcznie. Niezależnie od tego czy jest to wzór kwiatowy, tradycyjny, czy nowoczesny taka ozdoba nigdy się nie wytrze, w przeciwieństwie do piaskowania, czy graweru maszynowego. Sam kształt obrączki również może być bardziej wymyślny. Pnące się formy roślinne, płomienie czy też płaski relief przedstawiający pejzaż, to tylko niektóre możliwości. 

Jaki wybrać kruszec do obrączek ślubnych?

ręcznie zaprojektowanie obrączki ślubne

Najwięcej oczywiście zależy od gustu, ale jeśli chodzi o wytrzymałość to najlepiej się sprawdzą się obrączki z białego złota 585. Historie typu “najtwardsze jest platyna lub złoto palladowe” trzeba włożyć między bajki. Platyna ma znacznie większy ciężar właściwy niż złoto i gdy upadnie na twardą podłogę ulega wgnieceniu. Oczywiście wcale nie musi być to wadą. Za granicą istnieją wyspecjalizowane salony z dawną biżuterią platynową, która dzięki swojej plastyczności starzeje się w specyficzny sposób. Jednak osobom, które lubią mieć błyszczącą biżuterię zalecam stop złota 585. Aby zwiększyć wartość obrączek próbę można podnieść do 750. Istnieją też stopy egzotyczne taki jak sam pallad lub różowe złoto palladowe. 

Damska obrączka może być tych okraszona małymi kamieniami takimi jak szafiry, rubiny lub diamenty. Wymieniłem te trzy bo zalecam korund, który jest najtwardszy i nie będzie się rysować z biegiem czasu. Nie jest to jednak sztywna reguła i z powodzeniem można też oprawić innego typu minerały takie jak tsaworyt, szmaragd, topaz czy ametyst.

Skontaktuj się ze mną

Adres:

Wrocławski Park Biznesu
ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław

Napisz do mnie i zrealizujmy wspólnie wyjątkowy projekt.
    Na podstawie budżetu dopasowuję możliwy zakres projektu i materiały, które możemy wykorzystać.