IKEBANA - KOLCZYKI, NASZYJNIK I PIERŚCIONEK Z BOLIWIJSKIM AMETYSTEM I DIAMENTAMI W BIAŁY ZŁOCIE

Każdy z nas pewnie słyszał o ametyście. To fioletowa odmiana kwarcu, powszechnie stosowana w jubilerstwie. Kamień ten jest dość popularny i niedrogi. Istnieje jednak odmiana ametystu, która nie jest już taka powszechna, ani tania. Pochodzi ona z Ameryki Południowej. Boliwijski ametyst to minerał słynący z jednolitego, głębokiego, purpurowego koloru. Barwa ta jest absolutnie niezwykła, zwłaszcza w zestawieniu z tańszym, powszechnie dostępnym odpowiednikiem.

Surowiec do tego kompletu biżuterii został sprowadzony właśnie z Boliwii do Niemiec i tam oszlifowany na zamówienie. Założenie projektu polegało na wykonaniu kompletu składającego się z pierścionka, naszyjnika i kolczyków, tworzącego roślinną kompozycję z ametystem, bazującą na japońskiej Ikebanie – sztuce komponowania kwiatów i roślin.

Rysowanie rozpocząłem od naszyjnika, w którym okrągłe kamienie łączą się z łezkami. Dodatkowo każdy element kompozycji zawiera dwa listki, w których oprawione są brylanty. Według tego klucza zaprojektowałem również kolczyki i pierścionek. Komplet został wykonany w białym złocie 585.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.