KOLCZYKI ARABESKI Z RUBINAMI 1.75 CT

Arabeska to rodzaj sztuki ornamentalnej wywodzącej się z kultury islamskiej. Ten orientalny element zdobniczy bazuje na stylizowanej wici roślinnej powiązanej z wachlarzowo rozpostartymi liśćmi palmy. Taki wzór w połączeniu z matematyczną symetrią lub rytmem spirali tworzy misterny splot przypominający abstrakcyjną mozaikę. 

Motyw arabeski w kolczykach zaproponował Pan Paweł, który jest moim stałym klientem. Chciał sprawić żonie wyjątkowy prezent. 

W związku z tym projektem zacząłem bliżej przyglądać się tymi ornamentom. Wykonałem serię szybkich szkiców, które przerodziły się w ostateczny projekt. Nawiązuje on jednocześnie do świata fauny jak i flory. Górna część składa się z owalnej oprawy, z której swobodnie opada rdzeń kolczyka. Przypomina on roślinną, spiralną wić zakończoną rozwijającymi się młodymi listkami. Jednak z większej odległości pojawia się dwuznaczność. Zamiast liści palmowych kształt kolczyka przypomina ptasie skrzydło oraz pióra. Wić w dolnej części podtrzymuje drugi kamień w kształcie kropli. 

W centrum kompozycji oprawione zostały rubiny w najbardziej pożądanym odcieniu krwi gołębiej (pigeon blood) o masie łącznej 1.75 ct. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.  

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.