NASZYJNIK Z Bursztynem I BRYLANTAMI W ŻÓŁTYM ZŁOCIE

Bursztyn to kopalna forma skamieniałej żywicy pochodzącej przeważnie z drzew iglastych. Jego unikatowa barwa i naturalne piękno są cenione już od czasów starożytnych. Homer wychwalał jego piękny blask, Grecy określali go mianem elektron, a Egipcjanie grzebali go w grobowcach faraonów. 

Dzisiaj bursztyn jest ceniony nie tylko za swoje piękno. Stanowi on swoiste trójwymiarową kapsułę czasu i daje wgląd w prehistoryczne ekosystemy. Niektóre typy bursztynu można znaleźć w glebie, inne przemieszczane przez prądy morskie wyrzucane są luźno na brzeg Bałtyku. Właśnie dlatego Polska, Niemcy i Rosja są wciąż ważnym źródłem bursztynu. 

Bursztyn użyty do tego projektu został dostarczony przez klienta. Jego nieregularna forma stała się pretekstem do zaprojektowania naszyjnika nawiązującego bezpośrednio do jego bałtyckiego pochodzenia. Każde ogniwo naszyjnika ma formę spienionej morskiej fali, której grzywa okraszona została małym brylantem.  Całość została wykonana w żółtym złocie próby 585. 

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.