Pierścionek art deco z diamentami w białym złocie 585

Art deco to kierunek w sztuce, którego cechą charakterystyczną była dyscyplina przestrzenna, dążenie do doskonałości poprzez eksponowanie funkcji użytkowej, bez pozbawiania jednocześnie doznań estetycznych. Klasycyzujące zgeometryzowanie form było drogą do syntetycznego ujęcia i jasności przekazu. Kierunek ten szczególnie uwidaczniał się w architekturze i sztuce użytkowej pierwszej połowy XX w. 

Dla mnie osobiście połączenie aspektu użytkowego z estetycznym od zawsze stanowiło wyzwanie, stymulujące moją pracę projektową. Uważam, że biżuteria musi być nie tylko piękna ale i wygodna do noszenia. Przykładem tego podejścia jest pierścionek, który zaprojektowałem dla Pani Urszuli, na co dzień mieszkającej w Chicago. Ponieważ kocha ona jazdę konną, proporcje wyrobu dobrałem w taki sposób, aby pierścionek był wygodny do noszenia – pozbawiony wystających lub ostrych elementów. 

Główny diament o szlifie szmaragdowym nadaje rytm całej kompozycji. Proporcje schodkowej rozety, wraz z ażurową galerią, widoczną w dolnej części oprawy, zaczerpnąłem z architektury art deco. Natomiast sposób oprawienia małych diamentów przywodzi na myśl techniki grawerskie dawnych francuskich mistrzów.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.