PIERŚCIONEK Z ŻÓŁTYM SZAFIREM 1.56 CT I DIAMENTAMI W BIAŁYM ZŁOCIE

Od zawsze szafir jednoznacznie kojarzył się z kolorem niebieskim. Jednak minerał ten występuje w wielu innych barwach. Jedną z nich jest niezmiernie rzadka, żółta odmiana o nazwie Pukhraj, będąca symbolem mądrości i zamożności. W wielu kulturach kolor ten jest też synonimem odwagi w pokonywaniu granic i wyznaczaniu nowych kierunków. Dlatego zastosowanie żółtego szafiru z brylantami, w pierścionku zaręczynowym z białego złota, stanowi interesujące nawiązanie do jego symboliki.

Kamień do tego projektu ma masę 1.56 ct, głęboki, jednolicie wysycony kolor oraz wysoką czystość. Znalezienie go zajęło sporo czasu, ponieważ chodziło o szafir najwyższej klasy. Po długich i intensywnych poszukiwaniach znalazłem powyższy klejnot na Sri Lance. Został on sprowadzony do Polski, a następnie oprawiony w białe złoto. Kompozycję uzupełniły małe brylanty wokoło głównego kamienia i na obrączce.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.