PIERŚCIONEK ZE SZmARAGDEM 3ct i szafirami w dwukolorowym złocie pr. 585

W naturalnym otoczeniu kwiaty są pełne życia i znamionują porę roku. Przedwiośnie to chwila, w której zieleń wyłania się z zimowych ciemności. Wtedy jej uroda jeszcze silniej pobudza uczucia. Ikebana jest japońską sztuką wydobywania naturalnego piękna przez odpowiednie ułożenie kwiatów i innych roślin, sztuką ukazującą to, co poruszyło wyobraźnię twórcy. Jak przenieść tą koncepcję do świata biżuterii? 

Skontaktowała się ze mną Pani Karina, której uwagę przykuły moje roślinne kompozycje. Zostałem poproszony o zaprojektowanie pierścionka ze szmaragdem. Zacząłem od poszukiwania odpowiedniego kamienia. W Hong Kongu u pewnego brokera znalazłem piękny okaz w owalnym szlifie. Szmaragd pochodził z Kolumbii i miał masę 3.50 ct. Po konsultacji z Panią Kariną od razu dokonaliśmy zakupu – kamieni szlachetnych nie da się zarezerwować. 

Następnie wykonałem rysunek pierścionka. Prosty dół obrączki rozbudowuje się ku górze w roślinną kompozycję, oplatającą główny kamień. Liściaste meandry wraz z ażurową galerią pod szmaragdem zostały zaprojektowane w dwóch kolorach złota. Kompozycję dopełniają 4 szafiry w kształcie kropli wody, które zostały oszlifowane na zamówienie do tego projektu. Całość została wykonana w złocie 585.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.