PIERŚCIONEK Z ŻÓŁWIEM Z TSAVORYTEM I BRYLANTAMI

Karetta – to odmiana morskiego żółwia. Gdy otrzymałem zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie pierścionka, którego motywem był ów gatunek z ciekawości zrobiłem małe dochodzenie. Historia życia tego stworzenia okazała się absolutnie niesamowita! Po wylęgnięciu się wyrusza ono w niezwykłą podróż, której trasa liczy nawet 13 000 kilometrów, by po latach wrócić na plażę, gdzie niegdyś się wykluło.

Jak taki fascynujący wyczyn powiązać z symboliką zaręczynową? Zacząłem naturalnie od kartki i ołówka. Następnie skontaktowałem się z amerykańskim brokerem mającym dostęp do kopalni w Lemshuko (Tanzania), z której pochodzi egzotyczny minerał o nazwie tsavoryt, pod wieloma względami przewyższający szmaragd. 

W Anglii znalazłem firmę sprzedającą akwamaryn, który miał posłużyć za oczy żółwika – o średnicy 1 mm. Po otrzymaniu kolejnej przesyłki dobrałem odpowiedniej wielkości brylanty, ułożone wokół głównego kamienia w kształcie łezki. Tak dobrana kompozycja została, na życzenie klienta, oprawiona w żółtym złocie.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.