PIERŚCIONEK TSAVORYTEM W CZERWONYM ZŁOCIE PR. 585

Wiosna to pora roku, w której fauna i flora odradzają się do życia. Można powiedzieć, że obserwujemy wtedy istną eksplozję zieleni. Co ciekawe, ludzkie oko najszerzej postrzega spektrum tego właśnie koloru. Dzieje się tak dlatego, że jest ono najbardziej wrażliwe na ten zakres promieniowania elektromagnetycznego, którego długość fali wynosi 540nm – 600nm. Nie ma w tym nic dziwnego. Zielony dla ludzkiego oka to coś więcej niż tylko kolor – to synonim życiodajnej natury i przyrody. Barwa ta stanowi symbol nadziei, harmonii, wolności i szczęścia.

Z myślą o tej wspaniałej symbolice zaprojektowałem roślinny pierścionek z tsavorytem. Kamień ten ma znacznie lepszą brylancję od szmaragdu, dzięki czemu posiada piękną, zieloną barwę, która mieni się różnymi odcieniami. Na prośbę klienta dobrałem kamienie o szlifie markizowym. Oprawione zostały one w pełnej oprawie tworząc kwiatową rozetę. Obrączka, zaprojektowana na zasadzie odwróconej symetrii, nawiązuje do wiosennej łodygi, z której wyrastają listki. Całość została wykonana w czerwonym złocie próby 585.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.