Pierścień Astronomus z Szafirem w Łączonym złocie

Rzadko kiedy mężczyźni sięgają po biżuterię. Przeważnie musi wystarczyć zegarek lub obrączka. Jednak ten projekt pokazuje, że mężczyzna wcale nie musi się ograniczać do tych dwóch insygniów męskości. 

Sygnet ten został zaprojektowany dla konesera lubującego się w średniowieczu, dawnej historii i nauce. Podczas pracy koncepcyjnej wspólnie zastanawialiśmy się jaką formę powinie mieć pierścień, będący symbolem męskości, aby jednocześnie nie był zbyt masywny i wygodny do noszenia. 

Po serii rysunków zdecydowaliśmy o wykonaniu pierścienia z dwóch złotych płyt, połączonych w dolnej części na stałe. Natomiast góra zmontowana jest złotymi nitami, które jednocześnie trzymają szafir w oprawie. 

Kamień został oszlifowany na zamówienie przez mojego szlifierza z Włoch, z większego klejnotu, o innym kształcie. Jego obecny szlif stanowi zwieńczenie całej kompozycji i nadaje jej większej tajemniczości.

ZADAJ PYTANIE

Ten wyrób możne posłużyć za inspirację do kolejnego projektuWypełnij poniższe pola, aby poznać więcej szczegółów lub zamówić.