O mnie

Nazywam się Piotr Zieliński i jestem jubilerem. Od zawsze pasjonowały mnie detale. Jako student architektury wnętrz zetknąłem się z designem. Skłoniło mnie to do poszukiwania medium, w którym mógłbym realizować mikroskalowe projekty o wysokiej dokładności, w formie trójwymiarowej. Takim materiałem okazało się złoto – wspaniały, wieczny kruszec, o nieograniczonych możliwościach.

„Jubilerstwo stało się dla mnie synonimem wszystkich wartości, jakie wyznaję w sztuce.”

Po wielu latach wnikliwej analizy czym jest piękno, poszerzonych o wiedzę z zakresu gemmologii i metalurgii, zrealizowałem koncepcje, których nikt nie ośmielił się podjąć. W 2017 roku pracownia została przeniesiona do nowej siedziby, w której powstają projekty ze snów.

Rękodzieło

Każdy wyrób pochodzący z atelier ZIELINSKI jest wykonany ręcznie zgodnie ze sztuką dawnego złotnictwa, z zachowaniem wysokiej dbałości o detal. Połączenie tradycji z nowymi technologiami pozwala uzyskać najwyższy poziom wykonania i realizować niemożliwe z platyny, złota oraz autorskich stopów tych kruszców.

Manifest złotnictwa

W połączeniu z naturalnymi kamieniami, pochodzącymi z najtrudniej dostępnych miejsc na planecie, każdy zrealizowany projekt stanowi nie tylko piękną ozdobę, ale również łączy w sobie manifest tradycyjnego złotnictwa z aspektem inwestycyjnym i nowoczesnym designem.

Instagram

Najnowsze wpisy na Instagramie

#ZIELINSKIART