Bransoleta na zamówienie z wężem kuta ze złota 960.
bransolety

Antyczna bransoleta w kształcie węża

Autor: Piotr Zieliński

Biżuteria stanowi spuściznę antycznych kultur. Zawsze podziwiam eksponaty pochodzące z Egiptu, Bizancjum lub Grecji rozsiane po największych muzeach Europy. Co ciekawe pewne symbole, powtarzalne w wielu ludach i kulturach mają odmienne znaczenia. Przykładem może być bransoleta z wężem.

Gad ten jest często kojarzony z mądrością i wiedzą. Uważany jest za symbol oświecenia i głębszego zrozumienia. W niektórych tradycjach wąż jest również kojarzony z uzdrawianiem i ochroną. Może to mieć związek z biblijną relacją o Mojżeszu, w której Bóg kazał wykonać symbol węża, aby powstrzymać śmiertelną plagę (Liczb 21:8, 9).

Ze względu na swoją zdolność do zrzucania skóry wąż jest również symbolem przemiany i odrodzenia. Może symbolizować procesy transformacji, zarówno w sferze duchowej, jak i osobistej.

Metody i stylistyka stosowana w starożytności stały się inspiracją dla tej bransolety, wykutej ręcznie z jednego kawała złota próby 960. Oznacza to że zawartość złota w stopie wynosi 96% - podobnie jak w starożytnych kulturach, które nie były w stanie uzyskać czystości złota jaką ma ono obecnie - 9999.  

Antyczna biżuteria na zamówienie wykonana ręcznie

Powrót