Jaki pierścionek zaręczynowy z szafirem?
pierścionki

Baśniowy pierścionek art deco

Autor: Piotr Zieliński

Każdy styl w sztuce czy wzornictwie narzuca pewne reguły. Może właśnie dlatego najbardziej podobają mi się dzieła łączące w sobie cechy kilku stylów. 

Czasem są to etapy przejściowe - jeden kierunek ewoluuje w następny. Ale nieraz jest to symbiotyczne zespolenie kilku kierunków w sztuce, połączone przez artystę w taki sposób, jak gdyby nie mogły istnieć bez siebie.

Jaki pierścionek z władcy pierścieni?

Te niebanalne połączenia zainspirowały mnie do podobnego toku myślenia, w procesie twórczym. W oparciu o niego zaprojektowałem pierścionek, który łączyłby w sobie elementy art deco, z tolkienowskim fantasy. Projekt rozpocząłem od znalezienia odpowiedniego kamienia. Błękitny szafir był oczywistym wyborem, aby nadać pierścionkowi baśniowego tonu. W Bangkoku znalazłem doskonały 5-karatowy klejnot o szlifie szmaragdowym.

Następnie przygotowałem rysunek pierścionka nawiązującego do art deco jak i świata fantasy. Obrączka ku górze rozrasta się w motyla, który skrzydłami przytrzymuje kamień. Jego kształt jednak celowo został zaprojektowany w nieoczywisty sposób. Z jednej strony można potraktować go jako meandryczną abstrakcyjną formę art deco, z drugiej strony można dopatrzeć się kolejnych skojarzeń ze świata fauny i flory. Pierścionek został wykonany w białym złocie 585.

Jaki pierścionek zaręczynowy z szafirem

Powrót