Gdzie kupić biżuterię z czystego złota?
bransolety

Bransoleta Azteków

Autor: Piotr Zieliński

Zgodnie z legendą określenie Aztek wywodzi się od słowa aztlán, które najprawdopodobniej znaczy „biała ziemia”. Nikt jednak nie wie, gdzie leżała ta mityczna kraina i czy w ogóle istniała.

Aztekowie byli ostatnią z siedmiu grup, które opuściły Aztlán. Na polecenie siły wyższej wyruszyli w daleką drogę w poszukiwaniu miejsca, gdzie mogliby osiąść. Plemię wędrowało dziesiątki lat, znosząc niewiarygodne trudności i niedostatek i tocząc ciągłe wojny z sąsiadami. Według najpopularniejszej legendy na bagnistej wysepce na jeziorze Texcoco ostatecznie się osiedlili i wznieśli miasto znane później jako Tenochtitlán (co znaczy „kamień wznoszący się w wodzie”). Niektórzy są zdania, że nazwa ta wywodzi się od imienia legendarnego patriarchy Tenocha. Dziś Tenochtitlán jest pogrzebany pod miastem Meksyk.

Historia Azteków i ich rzemiosło stało się inspiracją do zaprojektowania wyjątkowej bransolety. W centrum osadzony zostanie żółty diament. Oprawa podobnie jak ogniwa będą wykonane z czystego złota z zatopionym niebieskim lapis lazuli. Dolna część wykonana zostanie z plecionego czarnego srebra.

Bransoleta z żółtym diamentem

Powrót