Bransoleta na zamówienie w kształcie drzewa z emalią i inkrustowanymi runami.
bransolety

Bransoleta w kształcie drzewa

Autor: Piotr Zieliński

Dąb, opiewany w historii i mitologii, może przeżyć ponad 1000 lat. Niektóre okazy osiągają wysokość 40 metrów. Stare dęby wyróżniają się grubym pniem i rozłożystymi konarami. Na świecie jest około 450 gatunków tego drzewa.

Drewno dębowe jest wyjątkowo mocne i trwałe. Budowane z niego solidne żaglowce pomogły brytyjskiej flocie przez długie lata dominować na morzach i oceanach świata. Dębina w dalszym ciągu jest ceniona. Od dawien dawna wykorzystuje się ją do budowy domów i wyrobu pięknych mebli. Idealnie nadaje się też na beczki do leżakowania piwa i wina.

Dęby słusznie podziwia się za siłę, wytrzymałość i długowieczność. Gdy z małego żołędzia wyrasta potężne drzewo, możemy obserwować jeden z cudów dzieła stwórczego. Nie bez przyczyny dąb jest też symbolem rodziny. Korzenie wrastające w ziemię symbolizują przodków, natomiast gałęzie i liście są zapowiedzią przyszłych pokoleń.

Właśnie ten motyw stał się inspiracją do stworzenia bransolety w kształcie dębu. Pan Marceli poprosił mnie o zaprojektowanie ozdoby na rękę, w której zawarte zostanie słowo “rodzina” oraz inicjały jej członków, wraz z datą urodzenia najmłodszej córeczki.

Projekt bransolety na zamówienie w kształcie drzewa opracowany w oparciu o wywiad z klientem.

Rozłożysty dąb oplata się wokół dłoni. Złote runy na pniu drzewa są nalutowane, natomiast od wewnętrznej strony litery i cyfry zostały osadzone techniką inkrustacji. Liście pokryte emalią pięknie kontrastują z czernionym pniem. Bransoleta jest rozchylana, bez użycia zawiasu dzięki czemu forma zachowuje doskonałą czystość.

Bransoleta na zamówieni w kształcie dębu owiniętego wokół dłoni.

Powrót