Luksusowa męska bransoleta
bransolety

Bransoleta w kształcie miecza

Autor: Piotr Zieliński

W kulturze europejskiej jest ściśle związany z rycerstwem, które obejmowało zasady takie jak: lojalność, sprawiedliwość, odwagę i honor. Rycerz, który składał przysięgę, zobowiązywał się do przestrzegania ich i obrony słabszych. Dziś, symbol ten odnosi się do moralnej i etycznej siły, a także postępowania zgodnego ze szlachetnymi wartościami.

Pierwszą wzmiankę o mieczu możemy znaleźć w Biblijnej Księdze Rodzaju. Po wypędzeniu buntowników z Edenu Bóg “umieścił cherubów oraz stale wirujący miecz z płomienistym ostrzem. Mieli oni strzec dostępu do drzewa życia.” (Rodzaju 3:24 NWT). Miecz symbolizuje więc obronę, ale też determinację i waleczność. Dzisiaj miecz jest jednym z najbardziej wszechstronnych i potężnych symboli, które przetrwały próbę czasu. Jego znaczenie ewoluowało wraz z kulturą i historią, przybierając różnorodne formy i konotacje. Od symbolu siły i odwagi, przez obronę i waleczność, po męskość i honor. 

Bransoletka w kształcie miecza

Miecz stał się inspiracją do wykonania wyjątkowej bransolety. Ostrze wraz z rękojeścią zostały wywinięte i dopasowane do kształtu nadgarstka. Bransoleta nie posiada elementów ruchomych, dzięki czemu miecz wygląda bardzo autentycznie, bez łączeń czy zawiasów. Aby można było go łatwo zdjąć, przy stosunkowo małej średnicy, ostrze i rękojeść nie są ze sobą połączone. Stanowi to jednocześnie zabezpieczenie, aby bransoleta pewnie trzymała się na ręce.

Męska bransoleta z mieczem

Powrót