W porze deszczowej polany w lasach równikowych wypełniają się wodą. Jedna z takich polan znajduje się Republice Konga i zajmuje powierzchnię 13 hektarów. Miejscowi nazywają ją Mbeli Bai. Przyciąga ona dzikie zwierzęta ze względu na bogate w minerały złoża, a także stanowi okazję do spotkań towarzyskich. Badania przeprowadzone na Bai dostarczyły fascynującego wglądu w zachowania społeczne nieuchwytnych gatunków leśnych, takich jak słonie leśne. Bai oferuje również rzadką okazję do fotografowania leśnej przyrody na otwartej przestrzeni.
Od lutego 1995 r. naukowcy stale monitorują ssaki odwiedzające Mbeli Bai, aby lepiej poznać biologię goryli zachodnich i innych dużych ssaków, które w przeciwnym razie byłyby trudne do badania w gęstym lesie deszczowym. Wyniki tego monitorowania poszczególnych, możliwych do zidentyfikowania zwierząt dostarczyły ważnych i unikalnych informacji na temat organizacji społecznej i zachowania tego nieuchwytnych gatunków.
Z myślą o tym niezwykłym ekosystemie pojawił się pomysł na bransoletę ze słoniem leśnym. Zwierzę przemieszcza się po wypełnionej wysoką trawą Mbeli Bai. Właśnie dlatego widać tylko jego głowę. Reszta ciała skrywa się za zaroślami wysadzanymi szmaragdami. Zwierzę sięga trąbą po wodę z niebieskiego złota wysadzanego szafirami. Całość zostanie wykonana w złocie o dowolnej próbie.