Bransoletka z motylem w złocie
bransolety

Bransoleta z motylkami

Autor: Piotr Zieliński

Motyle potrafią jednak dokonać zadziwiających wyczynów. W ubiegłym stuleciu duża liczba motyli z gatunku Danaus plexippus przeleciała przez Atlantyk, by się osiedlić na Wyspach Kanaryjskich u wybrzeży Afryki. Inny wielki podróżnik, rusałka osetnik, każdego lata przenosi się z Afryki Północnej w północne rejony Europy.

Podczas swego niedługiego życia motyle z ogromną determinacją wykonują ważną pracę, zapylając kwiaty, krzewy oraz drzewa owocowe. Ale to nie wszystko — upiększają krajobraz i budzą zachwyt. Lato bez motyli nie byłoby latem.

Te wyjątkowe owady symbolizują delikatność, transformację i wolność. Ich piękno i lekkość stały się inspiracją do wykonania wyjątkowej bransolety. Każdy z motyli ma inny kolor skrzydeł reprezentowane przez różne kamienie szlachetne. Czerwone skrzydła to rubin, zielone to szmaragd, a niebieskie - szafir. Te kolorowe skrzydła wprowadzają do życia radość i dawkę pozytywnej energii. W tułowiu każdego z motyli osadzone są czarne i białe diamenty. 

Bransoletka z motylami to subtelny symbol nieustannego rozwoju i zdolności do zmiany. To także lato, kolory i piękno, które będzie o sobie przypominać nawet w ciągu szarych miesięcy, które są przed nami.

Bransoleta z kamieni w kształcie motyli

Powrót