Okulary wykonane ręcznie z 18-karatowego złota
inne

Okulary ze złota

Autor: Piotr Zieliński

Historia okularów sięga starożytności, choć ich początki nie są dokładnie znane. Pierwsze wzmianki o używaniu szkieł optycznych pochodzą z Chin, Egiptu i Mezopotamii, gdzie rzemieślnicy wytwarzali „kamienie”, które miały zdolność powiększania druku i stały się pierwowzorem soczewek. 

Najstarszy znany w Europie wizerunek okularów znajduje się w kościele św. Mikołaja w Treviso i przedstawia kardynała Hugona da Provenza. Jest to fresk pochodzący z 1352 r., którego autorem jest Tomasz z Modeny. 

Ekskluzywne okulary ze złota

W kolejnych stuleciach dokonano wielu udoskonaleń technologicznych. W XVIII wieku wprowadzono soczewki przeznaczone zarówno do czytania, jak i do oglądania przedmiotów na odległość. W XIX wieku zaczęto używać metalowych oprawek, a szkła optyczne zaczęły być masowo produkowane.

Wraz z rozwojem technologii i nauki, okulary stały się nie tylko narzędziem korekcji wzroku, ale również modnym akcentem. Od dawna miałem pytania o zaprojektowanie i wykonanie złotych okularów, ale dopiero teraz opracowaliśmy model, który został wykonany na podstawie badania i preferencji klienta. Podkreśla on styl i charakter właściciela. 

Ręcznie wykonywane okulary na zamówienie w złocie 750

Zauszniki i mostek są wykonane z walcowanego złota próby 750. Zawiasy i noski są odlewane ze specjalnie przygotowanych modeli woskowych, a następnie są obrabiane na maszynach CNC. Elementy są lutowane, składane za pomocą złotych śrub i polerowane. Okulary mogą to być wykonane jako przeciwsłoneczne lub korekcyjne według recepty klienta.

Złote okulary ze szkłami korekcyjnymi na zamówienie

Powrót