Spinki do mankietów na zamówienie
inne

Męskie spinki z bojownikiem wspaniałym

Autor: Piotr Zieliński

Bojownik wspaniały to rybka o wojowniczym usposobieniu. Toczy on częste walki o terytorium z innymi osobnikami tego gatunku. Walka składa się z kilku faz. Najpierw przeciwnicy prężą swoje płetwy. Potem następuje atak płetwą ogonową i gryzienie. Celem ataku są też długie płetwy grzbietowe, które w wyniku uszkodzenia w walce powodują, że bojownik traci możliwość normalnego poruszania się w wodzie. Na koniec ryby sczepiają się pyskami starając się uniemożliwić nawzajem pobranie powietrza. Dominacja nad innymi rybami tworzy wśród tego gatunku hierarchiczną strukturę.

Złote spinki do mankietów

Rybka ta, występująca w Południowo-Wschodniej Azji, stała się symbolem waleczności i odwagi, wykorzystywanym przy różnych okazjach, między innymi na znaczkach pocztowych. 

Ta interesująca przenośnia stała się również dla mnie inspiracją do zaprojektowania spinek do mankietów. Rozpocząłem od rysunku, który po akceptacji klienta wymagał dodatkowych modyfikacji. Następnie, już w kruszcu przeprowadziłem szereg prób mających na celu połączenie dwóch kruszców - żółtego złota i czarnego srebra. Gdy efekt był zadowalający znalazłem komplet szafirów na Sri Lance. Następnie opracowałem zapięcie i wszystkie elementy zostały połączone w całość, a kamienie oprawione w złocie próby 585.

Luksusowe spinki do mankietów z szafirami

Powrót