Kolczyki z ptasimi skrzydłami z rubinami w białym złocie
kolczyki

Kolczyki Arabeski

Autor: Piotr Zieliński

Pan Paweł, który jest moim stałym klientem postanowił sprawić prezent swojej żonie. Poprosił mnie o zaprojektowanie kolczyków z rubinami oraz motywem arabeski. Zafascynowany tymi ornamentami wykonałem projekt nawiązujący jednocześnie do świata fauny jak i flory.

Arabeska to rodzaj sztuki ornamentalnej wywodzącej się z kultury islamskiej. Stanowi element zdobniczy bazujący na stylizowanej wici roślinnej powiązanej z wachlarzowo rozpostartymi liśćmi palmy. Taki wzór w połączeniu z rytmem spirali tworzy misterny splot przypominający abstrakcyjną mozaikę. 

Kolczyki na zamówienie z rubinami

Górna część składa się z owalnej oprawy, z której swobodnie opada rdzeń kolczyka. Przypomina on roślinną, spiralną wić zakończoną rozwijającymi się młodymi listkami. Jednak z większej odległości pojawia się dwuznaczność. Zamiast liści palmowych kształt kolczyka przypomina ptasie skrzydło oraz pióra. Wić w dolnej części podtrzymuje drugi kamień w kształcie kropli. Kompozycję dopełniają rubiny w najbardziej pożądanym odcieniu krwi gołębiej (pigeon blood) o masie łącznej 1.75 ct. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.

Kolczyki z rubinami

Kolczyki ręcznie robione

Powrót