Kolczyki z platyny z diamentami
kolczykipierścionki

Komplet biżuterii z diamentami i szafirami

Autor: Piotr Zieliński

Dwa tygodnie – czy to dużo czasu aby wykonać komplet biżuterii z rysunku? Przeciętnie czas realizacji zamówienia wynosi w moim atelier 2 miesiące. Jednak w tym wypadku miała to być biżuteria na specjalną okazję.

Wymagania były wysokie: 3 pasujące do siebie diamenty, większy 1.20 ct do pierścionka i dwa mniejsze 0.80 ct do kolczyków. Wszystkie miały mieć bardzo wysoką czystość VVS1, kolor E i doskonały szlif (3x Excellent). 

Pierścionek zaręczynowy z platyny

Aby sprostać temu zadaniu, trzeba było znaleźć brokera posiadającego takie kamienie na stanie, a nie tylko w ofercie. Na czym polega różnica? Nieraz trzy tygodnie zajmuje zrealizowanie zamówienia na same kamienie, ponieważ fakt, że broker ma je w ofercie nie znaczy, że ma je u siebie na miejscu i może od razu wysłać. Jednocześnie, aby projekt miał szansę powodzenia musiał on posiadać w ofercie najszybszą na świecie przesyłkę kurierską. Jednakże nawet i to nie gwarantowało sukcesu. Nieraz odprawa celna w Polsce zajmuje ponad tydzień.

Pierścionek z platyny na zamówienie

Po rozległych poszukiwaniach udało się znaleźć na drugiej półkuli odpowiedniego dostawcę. Pozostawało liczyć na to, że przesyłka dotrze w terminie. W międzyczasie udało się znaleźć komplet małych szafirów i brylantów i przygotować kolczyki oraz pierścionek do oprawiania kamieni. Następnie po interwencji w Urzędzie Celnym kamienie dotarły do mojej pracowni w dniu odbioru kompletu przez klienta!

Dzięki odpowiedniemu planowaniu i zgranej współpracy wszystkich uczestników przedsięwzięcia udało się przygotować komplet do odbioru. Następnie odbyła się błyskawiczna sesja zdjęciowa i godzinę później komplet odebrał pełnomocnik klienta.

Kolczyki z platyny na zamówienie

Powrót