Kolczyki na zamówienie z szafirami i diamentami
kolczyki

Kolczyki z kłosami

Autor: Piotr Zieliński

Od dawna dostarcza człowiekowi cennego pokarmu. Gdy przychodzą zbiory lśni złocistą barwą w promieniach jesiennego słońca. W starożytności jedzono ją na surowo, a po rozgnieceniu ziaren uzyskiwano kaszę. Świeżo zżęte, miękkie kłosy prażono. Podbite plemiona oraz całe narody płaciły nią daninę. Składano ją także w ofierze. Z samej pszenicy lub jej mieszanki z innymi zbożami do dzisiaj powszechnie wypieka się chleb. 

Pszenica jest symbolem życia, ponieważ jej uprawa i plony od tysiącleci stanowią główne źródło żywności dla ludzkości, zapewniając pożywienie i energię. Jej zdolność do regularnego wzrostu i dostarczania pożywienia sprawiła, że stała się metaforą trwałości, obfitości i podstawowej potrzeby człowieka, jaką jest żywność.

Ta głęboka metafora stała się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego kompletu kolczyków. Dojrzałe kłosy w postaci naturalnych, żółtych szafirów najwyższej klasy, oplatają złociste, głęboko grawerowane, liście połyskujące w blasku słońca. W górnej części osadzone są małe diamenty skrywające zapięcie. Całość została wykonana w litym żółtym złocie. 

Kolczyki z szafirami i diamentami w żółtym złocie

Powrót