Roślinny pierścionek zaręczynowy z ametystem
pierścionki

Ikebana z ametystem

Autor: Piotr Zieliński

Ikebana (inaczej kadō — droga kwiatów) jest japońską sztuką wydobywania naturalnego piękna przez odpowiednie ułożenie kwiatów i innych roślin. To dziedzina ciesząca się wielkim uznaniem. Ukazuje ona to, co poruszyło wyobraźnię twórcy.

Pierścionek kwiatowy z indywidualnym projektem

Jeśli na przykład artysta zamierza wywołać nastrój jesieni, może się posłużyć jesiennymi liśćmi i kwiatami, takimi jak goryczka czy Patrinia scabiosifolia. A gdyby chciał dodać do tego rześki wietrzyk? Wiązka drżącego miskantusa japońskiego da pożądany efekt — źdźbła będą się chwiały jakby na jesiennym wietrze. Ikebana mnie urzekła. Znajdowałem wiele radości oglądaniu tych roślinnych kompozycji. Jak przenieść tą dziedzinę sztuki do świata biżuterii?

Pierścionek roślinny z ametystem i diamentami w białym złocie

Obserwując różne kwiaty, chciałem nadać mojej kompozycji jesiennego nastroju. Białe złoto sprawia wrażenie, jakby roślina była oszroniona podczas mroźnego poranka. Diamenty na listkach sprawiają wrażenie zamarzniętych kropli rosy. W centrum umieściłem kwiat, który wygląda jakby miał przetrwać nadchodzącą zimę. Boliwijski ametyst w centrum kompozycji o szlifie portugalskim niesie ze sobą nadzieję na odrodzenie i ciepłe, wiosenne promienie słońca. Po zlutowaniu wszystkich elementów pierścionka, kamienie zostały zakute zgodnie ze sztuką dawnego złotnictwa. Taki sposób wykonania sprawia, że będzie to biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Pierścionek znalazł się w jesiennym magazynie Moda w Polsce. 

Pierścionek zaręczynowy na zamówienie z ametystem

Powrót