Obrączki z bluszczem i kolorowymi kamieniami
obrączki

Obrączki z motywem bluszczu

Autor: Piotr Zieliński

Powołując się na badania przeprowadzone przez instytut demograficzny zwany Radą do Spraw Ludnościowych, gazeta The New York Times informuje: „Zarówno w krajach bogatych, jak i biednych w strukturze życia rodzinnego zachodzą gruntowne zmiany”. Rewolucje, nacjonalizm, nowy pogląd na życie i na wzajemny stosunek płci — wszystko to mocno wstrząsnęło instytucją małżeństwa. 

Obrączki z indywidualnym projektem z motywem bluszczu

Jednak zasady są niezmienne i chronią związek przed zagrożeniami. Gdy się je stosuje, pomaga on zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie wzajemnie się wspierać. To wspólnota oparta na miłości i zaufaniu, przysparzająca obojgu szczęścia. Gdy mąż kocha i czule troszczy się o żonę,  a ona odwzajemnia się głębokim szacunkiem, rodzina może być silna i trwała. Biblia ukazuje małżeństwo jako jeden z ‛dobrych darów’ od Boga (Rodzaju 2:18, Jakuba 1:17). 

Jak przenieść głęboką symbolikę zdrowego związku do świata biżuterii? Zaprojektowałem komplet obrączek nawiązujący do trwałości związku. W centrum każdego krążka wygrawerowany został motyw liści bluszczu o nazwie hedera helix. To pnącze cechują wytworne, błyszczące liście. Nie opadają i nie zmieniają kolorów zimą, co symbolizuje trwałość związku, nawet podczas poważnych kryzysów. Bluszcz ten rośnie nawet bez podpór, co nawiązuje do budowania rodziny, nawet w trudnych czasach. Przestrzeń negatywowa jest repusowana, aby zwiększyć kontrast grawerunku. Chronią go też marginesy na brzegach obrączki. Całość została wykonana w litym, białym złocie próby 585.

Roślinne obrączki z motywem bluszczu w białym złocie

Powrót