Obrączki z rubinami wykonane na zamówienie
obrączki

Obrączki z rubinami

Autor: Piotr Zieliński

Obrączka ślubna od zarania dziejów była symbolem wierności. Już na starożytnych papirusach egipskich, datowanych na 2000 lat p. n. e., widnieją ryciny przedstawiające wymianę obrączek podczas zaślubin. W tamtej kulturze okrąg był symbolem wieczności, a pierścień symbolizował wieczną miłość małżonków. Co dzisiaj wyróżnia ekskluzywne obrączki?

Współczesna biżuteria ślubna powinna symbolizować indywidualną miłość i jedność. Historia każdej pary jest inna. To jak się poznali, co ich połączyło lub wspólne wspomnienia są doskonałym tematem, stanowiącym punkt wyjścia do indywidualnego projektu. 

Damska obrączka może być węższa i delikatniejsza, męska bardziej masywna i szeroka. W ten sposób reprezentują one dwie różne osoby. Elementem wspólnym jest indywidualny wzór, powtarzający się na obu krążkach. Symbolizuje on, że dwie osoby stanowią teraz nierozerwalny związek. Kompozycję mogą zdobić diamenty lub inne kamienie szlachetne, dodając jej elegancji i blasku. 

Poniższy komplet zaprojektowałem w oparciu o subtelny kwiatowy wzór.  Obrączka damska jest delikatna i ażurowa. Łodygi wysadzane są diamentami. W dzwoneczkowatych kwiatach osadzone są rubiny. Kompozycję dopełniają liście z większymi diamentami. Męska obrączka jest szersza. Wzór ograniczają masywne marginesy. Młotkowana przestrzeń negatywowa kontrastuje z błyszczącymi wypukłościami. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.

Obrączki na zamówienie z rubinami i diamentami

Powrót