Trzy sygnety dla braci
sygnety

Sygnety braterskie

Autor: Piotr Zieliński

Słowo “sygnet” w językach bliskiego wschodu pochodzi od rdzenia oznaczającego „pieczętować”. Nawiązuje do głównego zastosowania niektórych starożytnych pierścieni — odciskano je w glinie czy też wosku w celu pozostawienia odbicia. Takie wyroby, wykonane ze złota, srebra lub brązu, były niekiedy opatrzone kamieniem z wyrytym imieniem albo godłem właściciela.

Pieczętować można nie tylko dokumenty. Pierścienie rodzinne to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Stanowi nie tylko sposób na inwestycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, to także symbol pieczętujący przynależność do określonego rodu. W czasach gdy ciężko podtrzymywać więzi na odległość, sygnety rodzinne stanowią wspaniałą pamiątkę i pomagają pamiętać, w każdej sytuacji, jak ważna jest rodzina.

Komplet takich pierścieni wykonałem dla Pana Marcina. W centrum znajdują się bardzo rzadkie odmiany moissanitu w barwie koniakowej i niebieskiej. Każdy z kamieni ma masę ok. 5 ct. Na bokach oprawy zostały wygrawerowane inicjały właścicieli. Szeroką obręcz zdobi pikowana szachownica z subtelnym motywem roślinnym. Cały komplet został wykonany w litym złocie 585.

Sygnet rodzinny na zamówienie

Powrót