Sygnet na zamówienie z herbem gryf
sygnety

Luksusowy sygnet z gryfem

Autor: Piotr Zieliński

W bogatym uniwersum mitologii pewne stworzenie wyróżnia się swoim majestatem i niezwykłą symboliką. Gryf to mityczne zwierzę, które ma głowę i skrzydła orła oraz tułów i nogi lwa. Pierwsze wzmianki o gryfie pochodzą z dawnych mitologii i legend, a ich korzenie sięgają starożytnego Bliskiego Wschodu.

Projekt sygnetu z gryfem i bogatym grawerunkiem w złocie i czernionym srebrze

Jego obecność była związana z bogactwem, dostatkiem i potęgą władcy. Gryf był często przedstawiany jako strażnik skarbów lub świętych miejsc, symbolizował mądrość i sprawiedliwość. W wielu kulturach uważano, że gryf jest niezwyciężony w walce ponieważ miał siłę lwa, a jednocześnie mógł latać jak orzeł. 

Gryf miał ogromny wpływ na rozwój sztuki i kultury przez wieki. Jego wizerunki można znaleźć na starożytnych zabytkach, meblach, rzeźbach czy mozaikach. W heraldyce, gryf pełnił rolę herbu, symbolizując dumę, władzę i honor. Herb Gryf w Polsce związany jest przede wszystkim z rodem książąt pomorskich oraz rodem Gryfitów. Występował też w herbach krajów i rodów zagranicznych od Ałtaju po Anglię.

To legendarne stworzenie stało się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego pierścienia. W centrum zaprojektowałem ozdobną ramę z wizerunkiem gryfa i trąby nad rycerskim hełmem, zgodnie z dawnymi herbami. Obręcz stanowi czernione srebro. Boki pierścienia zdobią tarcze z gryfem ozdobione bogato grawerowanymi labrami w żółtym złocie.

Sygnet na zamówienie z herbem gryf i bogato rzeźbionym grawerunkiem

Powrót