Zawieszka z jabłkiem granatu
naszyjniki

Naszyjnik z Granatem

Autor: Piotr Zieliński

Gdy dojrzeje, ma kolor purpurowy i kształt jabłka z koroną. Wewnątrz grubej okrywy jest wypełniony małymi nasionkami w kolorze różowym lub czerwonym, otoczonymi niewielkimi torebeczkami z soczystym miąższem. Z soku w nim zawartego przyrządza się orzeźwiający napój i syrop zwany grenadyną. 

Dojrzałe granaty, gdy rozkroi się ich twardą skórkę, ukazują wnętrze wypełnione setkami „miniowoców”, które można zjeść albo przeznaczyć na sok. Są naprawdę orzeźwiające i bardzo zdrowe. O ich wartości świadczy fakt, że były motywem dekoracyjnym, którym ozdobiono brzegi płaszcza izraelskiego arcykapłana oraz kolumny świątyni Salomona (Wyjścia 39:24; 1 Królów 7:20).

Ekskluzywny naszyjnik z owocami

Zawieszka na zamówienie

Właściwości i wartość estetyczna granatu stały się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego naszyjnika. W centrum znajduje się połówka jabłka granatu. Miąższ, symbolizowany przez białe złoto, wysadzany jest granatami o delikatnie różowym wybarwieniu. Utleniona skorupa ma realistyczną, czerwoną barwę. Zawiesie przypomina ucho antycznej wazy. Kompozycję dopełnia łańcuch z litego białego złota.

Jaka zawieszka na prezent dla dziewczyny?

Powrót