Komplet biżuterii z boliwijskim ametystem i diamentami w białym złocie.
naszyjniki kolczyki

Komplet biżuterii z boliwijskim ametystem

Autor: Piotr Zieliński

Każdy z nas pewnie słyszał o ametyście. To fioletowa odmiana kwarcu, powszechnie stosowana w jubilerstwie. Kamień ten jest dość popularny i niedrogi.

Istnieje jednak odmiana ametystu, która nie jest już taka powszechna, ani tania. Pochodzi ona z Ameryki Południowej. Boliwijski ametyst to minerał słynący z jednolitego, głębokiego, purpurowego koloru. Barwa ta jest absolutnie niezwykła, zwłaszcza w zestawieniu z tańszym, powszechnie dostępnym odpowiednikiem. 

Surowiec do tego kompletu biżuterii został sprowadzony właśnie z Boliwii do Niemiec i tam oszlifowany na zamówienie. Założenie projektu polegało na wykonaniu kompletu składającego się z pierścionka, naszyjnika i kolczyków, tworzącego roślinną kompozycję z ametystem, bazującą na japońskiej Ikebanie – sztuce komponowania kwiatów i roślin.

Rysunek kompletu biżuterii zaprojektowanego wg wytycznych klienta.

Kolczyki z boliwijskim ametystem na uchu.

Naszyjnik z boliwijskim ametystem na dekolcie indiańskiej modelki.

Rysowanie rozpocząłem od naszyjnika, w którym okrągłe kamienie łączą się z łezkami. Dodatkowo każdy element kompozycji zawiera dwa listki, w których oprawione są brylanty. Według tego klucza zaprojektowałem również kolczyki i pierścionek. Komplet został wykonany w białym złocie 585.

Komplet z boliwijskim ametystem na modelce.

Komplet z boliwijskim ametystem i diamentami z motywem roślinnym w białym złocie.

Powrót

Najnowsze wpisy na Instagramie

#ZIELINSKIART