Jaki naszyjnik z motywem zimy?
naszyjniki

Naszyjnik Płatek Śniegu

Autor: Piotr Zieliński

Fraktale to matematyczne określenie form, które w każdej skali stanowią ten sam, powtarzający się wzór. Przykłady fraktalnych form występują w naturze obejmują rozgałęzienia roślin, struktury chmur, układy naczyń krwionośnych, czy nawet kształty górskich linii brzegowych. Zrozumienie fraktalnych elementów w przyrodzie pomaga naukowcom lepiej analizować i opisywać różnorodność strukturalną w organizmach żywych i krajobrazie.

Tą zależność wyraźnie widać w płatkach śniegu. Nie ma dwóch takich samych, a jednak każdy z nich jest fraktalem. Poszczególne ramiona rozgałęziają się na coraz mniejsze i mniejsze. Zjawisko samopodobieństwa występujące w przyrodzie od zawsze było dla mnie oznaką świadomego, wyższego projektu. W związku z tymi przemyśleniami zrodził się projekt naszyjnika w kształcie płatka śniegu.

Kolia na zamówienie wysadzana kamieniami

Płatek śniegu zawieszka

Wydawałby się, że oczywistym kolorem dla śnieżynki będzie biały. Jednak oglądając kiedyś film pokazujący kruszenie lodowów zauważyłem, że prastara zmarzlina ma w przełamie kolor niebieski! Zafascynowany tym zjawiskiem zdecydowałem się na błękitny topaz. Kamienie zostały wyszlifowanych na zamówienie, specjalnie do tej realizacji.

Jaka biżuteria na zimę?

Projektując kompozycję zadbałem o to, aby naszyjnik miał interesujący zarówno awers, wysadzany kamieniami, jak i rewers tworzący misterną kompozycję fraktalną. Całość została wykonana ręcznie w białym złocie próby 750.

Naszyjnik ze śnieżynką w złocie

Jaki naszyjnik na zamówienie?

Jaki luksusowy naszyjnik?

Powrót