Luksusowe kolczyki z opalami
naszyjnikikolczyki

Komplet z opalami

Autor: Piotr Zieliński

Pisarze porównywali opale do wulkanów, galaktyk i fajerwerków. Wielbiciele nadali niezwykłym opalom poetyckie nazwy, takie jak Pandora, Światłość Świata i Cesarzowa. W starożytnym Rzymie klejnot ten symbolizował miłość i nadzieję. Rzymianie nadali mu nazwę – opalus – która była synonimem „kamienia szlachetnego”.

Opal jest minerałem organicznym, który składa się z krzemionkowych mikrostruktur. Są one odpowiedzialne za wyjątkową cechę opalu - zjawisko opalizacji. Powoduje ona, że kamień mieni się różnymi kolorami w zależności od kąta patrzenia oraz oświetlenia, przypominając pełną tęczy paletę barw. Takie unikatowe właściwości sprawiają, że opal jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych kamieni szlachetnych na świecie.

Naszyjnik z opalami wykonany z indywidualnym projektem

W 75 roku n.e. rzymski uczony Pliniusz zauważył: „Opale  mają w sobie taką grę barw, że dorównują najgłębszym i najbogatszym kolorom malarzy”. Był zdumiony, że ten kalejdoskopowy klejnot obejmował czerwień rubinu, zieleń szmaragdu, żółć topazu, błękit szafiru i purpurę ametystu.

Wyjątkowe właściwości opalu stały się inspiracją do zaprojektowania i wykonania niezwykłego naszyjnika i kolczyków. Różne kształty kamieni, których masa łączna przekracza 150 karatów, zostały zestawione w geometryczną kompozycję. Kontrastuje ona z rewersem opraw, które są bogato ozdobione motywami roślinnymi. W kolczykach wykonałem absolutnie najlepszy rodzaj zapięcia o nazwie omega. Dzięki temu pewnie i wygodnie wiszą na uchu. Naszyjnik zdobi jedwabny sznur zakończony ozdobną klamrą. Całość została wykonana w żółtym złocie 585.

Naszyjnik i kolczyki z australijskimi opalami

Kolczyki z opalem

Powrót