Obrączka zimowa z szafirami
obrączki

Obrączka z płatkami śniegu

Autor: Piotr Zieliński

Dla zabieganych ludzi, którzy muszą się szybko przemieszczać, śnieg nierzadko jest istnym utrapieniem. Wielu innym sprawia on radość, a oprócz tego tworzy urzekające krajobrazy. Ale co powiedzieć o poszczególnych płatkach? 

Biżuteria ślubna z indywidualnym projektem

Niektórzy ludzie poświęcili kilkadziesiąt lat na badanie i fotografowanie gwiazdek śniegowych. Każda z nich może się składać nawet ze stu delikatnych kryształków lodu, które tworzą mnóstwo przepięknych wzorów. W książce Atmosphere napisano: „Nieskończona różnorodność śnieżynek jest powszechnie znana i jak dotąd nie znaleziono dwóch jednakowych, choć uczeni utrzymują, że nie wyklucza tego żadne prawo natury. Imponujące badania przeprowadził na przykład (...) Wilson A. Bentley, który przeszło 40 lat poświęcił na analizowanie i fotografowanie śnieżynek przez mikroskop i nigdy nie znalazł dwóch identycznych”. 

Zdumiewająca budowa płatków śniegu stała się inspiracją do stworzenia projektu zimowej obrączki. Składa się ona z pojedynczych, grawerowanych śnieżynek i kryształków lodu. W każdym z nich osadzony został szafir o szlifie princess. Całość została wykonana w białym złocie próby 585.

Obrączka z kwadratowymi szafirami

Powrót