Złote obrączki z topazem
obrączki

Obrączki "Miłość jest Ogniem"

Autor: Piotr Zieliński

Pan Jakub jest powracającym klientem, którego uwagę przykuły moje realizacje roślinne. W trakcie mojej pracy wielokrotnie sięgałem po motywy ze świata fauny jak i flory. Jednak po przeprowadzeniu wywiadu i prezentacji kilku koncepcji zaczęliśmy się zastanawiać, czy to na pewno słuszny kierunek. Pan Jakub pragnął w obrączkach zawrzeć bardziej odważne przesłaniem nawiązujące do siły uczucia jakie łączy małżonków.

Miłość między dwojgiem ludzi jest jak ogień. Rozpala całe wnętrze i wyzwala w nas to co najlepsze. Uzdalnia do szlachetnych, nie samolubnych czynów. Aby jej żar nie przygasł koniecznie trzeba o nią dbać jak o literalny płomień. Miłość musi być stale okazywana oraz pogłębiana zarówno słowem i czynem. Ta głęboka symbolika skłoniła mnie do zaprojektowania obrączek, które nawiązywałyby do potęgi miłości.    

Indywidualne obrączki na zamówienie

Po przeanalizowaniu różnych wariantów, postanowiłem zaprezentować mu mój projekt z ogniem miłości. Rytm płomieni nawiązuje układem do roślinnego reliefu, dzięki czemu ażurowy wzór można odczytać w dwójnasób. Damską obrączkę uzupełnił topaz tęczowy oprawiony szeregowo metodą pave. Kamień ten został poprzednio użyty w pierścionku zaręczynowym. Następnie całość została ozdobnie wygrawerowana nadając odczucie trójwymiarowości i wypolerowana na błysk.

Obrączka z ogniem i płomieniami

Do wykonania zdjęcia studyjnego obrączek zaprosiłem Light Laboratory. Jest to obecnie jedna z najlepszych firm zajmujących się fotografią biżuterii na świecie, współpracująca z takimi bezkompromisowymi brandami jak Ichien, Izmestiev Diamonds, Argau czy Ilgiz F.

Luksusowe obrączki na zamówienie z płomieniami

Powrót