Obrączki z roślinnym wzorem oliwki.
obrączki

Obrączki z motywem oliwki

Autor: Piotr Zieliński

Klimat śródziemnomorski sprzyja uprawie drzew oliwnych — jakieś 95 procent oliwy produkowanej na świecie pochodzi właśnie z tego rejonu. Podróżując po Włoszech, można oglądać wzgórza porośnięte gajami oliwnymi. Drzewo to wydaje bogaty plon. Może corocznie dostarczać kilka litrów oliwy przez wieleset lat. Właśnie dlatego nazywa się ją „śródziemnomorskim płynnym złotem”.

Gaje oliwne, oliwki i oliwa są tak stare jak świat, nic więc dziwnego, że liczne są świadectwa ich odwiecznej obecności wśród ludzi. W Biblii często symbolizują dobre rady i pocieszenie.

Gaj oliwny nad Morzem Śródziemnym.

Na przykład gdy Noe przebywał jeszcze w arce wypuścił gołębia, aby sprawdzić czy woda już opadła. Po jakimś czasie gołąb wrócił z listkiem oliwki w dziobie (Rdz. 8:11). Potem Bóg obiecał, że już nigdy nie sprowadzi potopu.

Indywidualny projekt obrączek na zamówienie z motywem oliwek

Piękno, pokój i pocieszenie to wspaniałe wartości, które postanowiłem zmaterializować projektując komplet obrączek dla Pana Macieja. Męska obrączka miała być gładka, natomiast damska miała mieć formę splecionej, ażurowej gałązki oliwnej z liśćmi i owocami. Całość została wykonana w żółtym złocie 585.

Obrączki na zamówienie z oliwką w żółtym złocie

Powrót

Najnowsze wpisy na Instagramie

#ZIELINSKIART