Sygnet męski z ametystem
sygnetypierścionki

Pierścień z ametynem

Autor: Piotr Zieliński

Legenda głosi, że hiszpański konkwistador odkrył na wschodzie Boliwii lokalizację kopalni Anahi w XVII wieku. Następnie zaprezentował pochodzący z niej klejnot Europie, w tym królowej. Kopalnię otrzymał jako posag, gdy poślubił indiańską księżniczkę o imieniu Anahi. Z czasem lokalizacja kopalni przestała być znana i przez trzy stulecia nikt nie miał do niej dostępu. Sytuacja uległa zmianie w latach 60. XX wieku, a ametryn, minerał pochodzący z tej kopalni, zaczął ponownie pojawiać się na rynku. 

 

Biżuteria męska z cytrynem

Ametryn to kamień szlachetny zawierający w sobie zarówno ametyst, jak i cytryn, prezentujący fioletowe i złote barwy w jednym wspaniałym dwubarwnym krysztale kwarcu. Jego nazwa pochodzi od fioletowego ametystu (ame-) i złotego cytrynu (-trine), a granica między tymi dwiema barwnymi odmianami jest zazwyczaj stopniowa i płynna. 

Poniższy pierścień stanowi kompozycję gry barw ametrynu oraz geometrii zawartej w szlifie kamienia. Centralny klejnot pochodzi właśnie z Boliwii, w której wydobywane są najpiękniejsze kryształy. Boki pierścienia zdobią dwa wyszlifowane na zamówienie trójkątne kwarce w obu kolorach centralnego ametrynu. Całość została wykonana w litym białym złocie. 

Męski sygnet z ametystem i cytrynem

Pierścionek na zamówienie z ametrynem

Powrót