Pierścionek na zamówienie z moissanitem w zielonym złocie
pierścionki

Pierścionek z lasu kelpowego

Autor: Piotr Zieliński

Istnieje wiele ekosystemów, które są niedostępne dla większości ludzi. Jednym z nich jest las kelpowy. To unikatowe środowisko podwodne, w którym algi mają wysokość zbliżoną do literalnych drzew. Jest w nim stary las i młody. Jest też las mglisty. Kelp ma swoich mieszkańców w postaci wielu gatunków ryb, skorupiaków, a nawet rekinów.

Niestety, mimo, że te podwodne ekosystemy nie są ogólnie dostępne dla ludzi, są niszczone przez globalne ocieplenie, zanieczyszczenie wody morskiej i rybołówstwo. 

Z uwagi na swoją złożoność ochrona takich lasów jest niezwykle trudna. Na każdym kroku przeszkodą jest chciwość i brak perspektywicznego myślenia.

Rysunek pierścionka na zamówienie z moissanitem.

Niesamowite struktury tworzące las kelpowy stały się inspiracją do zrealizowania wyjątkowego pierścionka. Obrączka rozwidla się ku głównej oprawie, w której kelpowe wstęgi trzymają unikatowy kamień - 17-karatowy moissanit w kolorze wody morskiej. Minerał ten, pochodzenia kosmicznego ma parametry zbliżone do diamentu. Obecnie jest on pozyskiwany w etyczny sposób, w kontrolowanych warunkach. Jednak nawet wtedy kryształy tej wielkości i o tym kolorze są niezwykle rzadkie. Całość została wykonana z litego zielonego złota w satynowym wykończeniu.

Pierścionek na zamówienie z motywem podwodnego lasu.

Powrót