Ekskluzywny pierścionek na zamówienie z szafirami i szmaragdami.
pierścionki

Pierścionek w kształcie pawia

Autor: Piotr Zieliński

Pawie zaliczają się do rodziny bażantowatych, dzielącej się na trzy gatunki. Najbardziej znanym jest paw indyjski. Ten niebieskozielony ptak ma około dwóch metrów, z czego połowa długości samca przypada na okazały ogon - tren. Pióra trenu są koloru zielonego i złotego, ozdobione niebiesko-złotymi okami. Resztę ciała pokrywa niebieskozielone upierzenie o metalicznym połysku.

Uznawany za narodowego ptaka Indii, ma iście monarszą aparycję. Najbardziej słynie on z popisywania się olśniewającym ogonem, który rozpościera się niczym przepyszny wachlarz. Nic dziwnego, że uważany jest za zwierzę święte.

Ten niezwykle wdzięczny ptak stał się inspiracją do wykonania wyjątkowego pierścionka. Sylwetka pawia owija się wokół palca, tworząc dynamiczną kompozycję. Dominantę stanowi rytm szyi i trenu, które skierowane są przeciwstawnie względem siebie.

Pierścionek zaręczynowy na zamówienie zawsze bazuje na projekcie, który powstaje wspólnie z klientem.

Aby uzyskać efekt prawdziwych pawich oczek szmaragdy nie są osadzone w łapkach. Lewitują jakby w powietrzu. Stało się to możliwe, dzięki specjalistycznej firmie z Indii, która przewierciła każdy kamień laserem. Następnie w powstałych gniazdach zostały osadzone złote ramki z szafirami, tworząc charakterystyczny kształt pawich oczek.

Szyja ptaka ozdobiona jest mieniącymi się szafirami i szmaragdami, dając złudzenie opalizacji. Całość została wykonana w dwukolorowym złocie.

Pierścionek na zamówienie w kształcie pawia.

Powrót